Вігірінський: плани РФ щодо збільшення обороноздатності та газова війна

Політолог, член незалежної пулу експертів ІНПОЛІТ Андрій Вігірінській на своїй сторінці в Facebook прокоментував звернення Путіна до Федеральних зборів з приводу ядерної зброї, а також конфлікт між Газпромом і Нафтогазом.

Інформаційні акценти…. візьмемо, до прикладу, звернення Путіна до Федеральних зборів, чому з 2-х годинної промови, ми схильні обговорювати ту частину, яка була завершальною та стосувалась озброєння?

Чому упускаємо ту годину, яка була присвячена економічним показникам, як то: золотовалютним резервам (зросли у порівнянні з 2015 роком на (можу помилятись), приблизно, 20 %; відсотком за іпотечними позиками, на рівні 7,7% річних; інфляції, яка з двозначного показника у 15 році повернулась до однозначного у 2017 році, чи перевалка вантажів у портах, яка досягла історичного максимуму, зрівняння прожмінімуму та мзп і т. д. Істинно слухав і відчував як РФ сипиться, а ціна на газ і нафту, які зростають цьому так і сприяють. Не говорячи про плани подвоїти за 6 років експорт не пов’язаний з енергетичними ресурсами.

Ні, давайте усі посміємось над графікою у відео ракетоносія і подумаємо, чи є це загрозою для України.

Слухайте, а у нас є системи протиракетного захисту, які цим ракетоносіям, з хаотичною траекторією руху потрібно оминати? Чи є ми країною, яка знаходиться на іншому континенті від РФ? Чи ми маємо ядерну зброю? Чи ми є членами НАТО чи іншого союзу, який гарантує нашу безпеку? Не нам адресована це послання. Хвала Богу, адресатам вистачає розуму на це не реагувати, не втягуючи світ у чергову гонку озброєнь, хоча, плани США щодо збільшення оборонного бюджету на 2019 рік, вірогідно, свідчать, що ця гонка ніколи не закінчувалась.

Чи інший акцент, рішення суду у спорі Нафтогазу та Газпрому.
Питання, які повинні зараз обговорюватись: який тариф застосовуватиметься на транзит газу до 2019 року (раніше однаково контракт не розірвуть). чи не буде повторне звернення (анонсоване Вітренком), щодо застосування тарифу за точками входу та виходу з ГТС, перешкодою у передачі активів на баланс ПАТ «МГП» і т.д.

А ми говоримо про те, що от Газпром європейське право не поважає. Якщо так, то може це собі дозволити, якщо так і європейці свою систему юстиції поважають, вони самі, у першу чергу, повинні сприяти виконанню рішення суду, а навіть більше, задуматись північним потоком 2. Якщо ж цей газопровід відбудеться, то час думати про те, що своє щастя у себе у країні побудувати можемо тільки ми, а не варяги.