Без підкупу та фальсифікацій Порошенко не потрапить у 2 тур — Багінський

Політолог Андрій Багінський вважає, що українці виказують свою підтримку влади в опитуваннях, але на виборах голосують за опозицію:

«Останні соціологічні дослідження свідчать, що у другому турі зустрінуться Юлія Тимошенко та Володимир Зеленський. Але тут треба враховувати специфіку — половина виборців ще не визначилась з вибором, та й українці ставляться із недовірою до соціологів.

Ті, хто голосує за владу — це, як правило, консервативний електорат, який завжди голосує за владу. Така частка виборців не є значною на виборах, але високою у соціологічних дослідженнях. Тому кандидати від влади отримують нижчий відсоток на виборах, аніж їм показує соціологія.

Виборець Тимошенко не настільки консервативний, оскільки програма лідерки «Батьківщини» розрахована на широкі верстви населення.

З цієї точки зору, голосування за опозиційного політика не настільки явно відображається у дослідженнях, як за провладного» — прокоментував Андрій Багінський.

Експерт відзначив, що загальною тенденцією є невихід Порошенка до другого туру виборів без фальсифікацій.

З Андрієм Багінським погоджується і колега Владислав Дзівідзінський. Він відзначає, що дійсна підтримка Петра Порошенка знижується на фоні провалу реформ та засилля корупції:

«Що стосується чинного президента Петра Порошенка, якщо порівняти результати різних соціологічних опитувань, то можна побачити, що насправді рівень його підтримки зменшується, особливо у порівнянні з 2017, 2016 чи 2015 роками. Це можна пояснити неефективністю проведених реформ, тотальною корупцією, яка залишається незмінною, незважаючи на функціонування спеціально  новостворених органів,  недолугою соціальною політикою нині діючої влади та продовження війни на Сході.  Більш того, антирейтинг Петра Порошенка  наразі складає більше 60%. З огляду на це, його шанси на потрапляння до другого туру президентських виборів стають доволі сумнівними» — констатував політолог.

Підтверджує висновки колег і політолог Микола Спірідонов. Він зазначає, що українці з острахом ставляться до соціологів, та аби не наразити себе на небезпеку, кажуть про підтримку влади:

«Вивчаючи свіжу соціологію, приходжу до висновку, що у чинного президента навряд чи є шанси на вихід до другого туру без підкупу та махінацій. Спроба провести опитування з отриманням персональних даних респондентів виглядають як маніпуляція і залякування» — заявив політолог.

Він також додав, що найбільш ймовірний другий тур, станом на сьогодні, це пара Тимошенко — Зеленський:

«Але у Зеленського є серйозні проблеми з мобілізацією електорату і далеко не факт, що молодь дійде до виборчих дільниць» — резюмував Спірідонов.