БИКОВ: Функція ЦВК – забезпечувати виборчий процес, а не втручатись у політичну діяльність.

Голова ІНПОЛІТ Сергій Биков у своєму фейсбук розкритикував спроби ЦВК перешкодити політикам вести свою діяльність:

Дії нового складу ЦВК підтверджують висловлену раніше думку, що цей орган буде використовуватись Порошенком для боротьби з політичними опонентами.

Сьогодні на сайті Центрвиборчкому було опубліковано так зване попередження так званим потенційним кандидатам на пост президента не вести так звану політичну агітацію у міжвиборчий період.

Ця заява – ніщо інше, аніж спроба незаконного перешкоджання політичній діяльності, яка охороняється Законом. Може ЦВК ще заборонить політикам і партіям проводити заходи, робити політичні висловлювання та доносити свою політичну позицію до виборців? Так хай вже роблять і наступний крок: заборонять будь-які партії окрім БПП. І буде «остаточне прощавай, тоталітарне минуле».

Функція ЦВК – забезпечувати чесний процес волевиявлення громадян, а не втручатись у політичну діяльність. Так і виконуйте свою функцію, шановні члени новопризначеної Центрвиборчкому. І не треба робити спроб перешкодити проведенню виборів у 34 ОТГ, де влада має всі шанси програти. Ваша функція – забезпечити проведення цих виборів.

Це вже системна діяльність проти демократії, а не одиничні кроки на захист політичного керівництва. Не дарма, довкола призначення нової ЦВК Порошенко ламав списи з усіма іншими політичними діячами.

Резюмував Сергій Биков