Биков: хто рятує українців від «тарифного геноциду»

У п’ятницю, 19 жовтня, Уряд вчергове підвищив тарифи на газ для населення на 23,5%. Згідно ухваленої постанови, з 1 листопада українцям доведеться сплачувати 8550 грн за тисячу кубометрів газу. Підвищення призведе до зростання не тільки вартості газу, але і всіх комунальних послуг, до собівартості яких входить газ. Це і тепло, і гаряча вода, і навіть електроенергія. Особливим цинізмом є те, що підвищення тарифів на газ відбувається паралельно зі скороченням субсидій. За таких умов вираз «тарифний геноцид» втратив свою поетичну образність та став суворою дійсністю.

Лідерка Батьківщини Юлія Тимошенко ще на початку тижня ставила перед парламентом вимогу прийняти мораторій на підвищення тарифів. Керівництво Верховної Ради відмовилась ставити питання мораторію на голосування парламентарів. У результаті цього підвищення тарифів стало можливим.

Тимошенко вимагає негайно скликати екстрене засідання парламенту, аби накласти мораторій до вступу у силу антинародної постанови Уряду:

«Я прямо звертаюся до спікера парламенту пана Парубія, а також до депутатів Верховної Ради: негайно ініціювати скликання позачергової сесії для того, щоб розглянути це питання і зупинити це жорстоке поводження з людьми. Якщо зараз депутати, всі політичні сили не прореагують на це, зроблять вигляд, що нічого не відбувається – більшість родин просто не здатні будуть пережити цю зиму» — заявила Юлія Тимошенко у відеозверненні.

Важливо розуміти, що саме Петро Порошенко дав команду підвищити тариф майже на чверть. Уряд тільки виконав цю команду як «ручний песик» Президента.

Спускати всіх псів на Гройсмана у цій ситуації не варто. Він тільки формально очолює Кабмін. Так само формально Луценко очолює ГПУ. Фактичне ж керівництво здійснюється саме Петром Порошенком.

Показово, що підняття так званих «ринкових тарифів» відбувається адміністративним шляхом. Це нонсенс. В Україні немає ринку газу, а є монополіст та влада, які у змові встановлюють грабіжницькі тарифи та знижують субсидії.

Парламент має взяти на себе відповідальність, встановити мораторій на підвищення тарифів, не дозволити президенту вкрасти в українців останнє й вивести гроші в офшор напередодні виборів.

Лідерка Батьківщини заявляє, що кожен відповідальний за «тарифний геноцид» понесе справедливе покарання:

«Коли ця влада на чолі з президентом буде усунута шляхом демократичних виборів через 7 місяців, я гарантую вам, що тарифи на газ і на тепло будуть мінімум вдвічі зменшені, мінімум! А то, можливо, ще і в два з половиною рази. Тому що зараз це спонтанне підвищення цін на газ взагалі перейшло всі межі. І кожен, кожен, хто брав участь в злочинному, необґрунтованому підвищенні тарифів на газ і на тепло, буде за це відповідати за Кримінальним кодексом» — резюмувала Юлія Тимошенко.

Чергове підвищення тарифів та реакція на нього Юлії Тимошенко красномовно відповідає на питання, хто з політиків бореться за людей, а хто людей лишає останнього.

Сергій Биков, Голова аналітичного центру ІНПОЛІТ