Переслідування телеканалів не має жодного стосунку до захисту нацбезпеки

  1. Політтехнолог, Голова ІНПОЛІТ Сергій Биков прокоментував наміри Верховної Ради припинити мовлення телеканалів «112 Україна» та NewsOne.

Перш за все, на думку Сергія Бикова, жодних фактів антиукраїнської діяльності цих телеканалів немає.

«Україна відверто недолуго захищає власний інформаційний простір від іноземного втручання. З найвищих трибун виголошуються заклики закрити NewsOne та 112 — Україна. Комусь може подобатись інформаційна політика цих каналів, комусь може не подобатись, але жодних фактів їх антиукраїнської роботи немає. Якщо вам відомо про такі факти, пишіть у коментарях. На цих каналах присутні досить критичні оцінки влади, і це правда. І це не є поганим. Та їх діяльність точно не має стосунку до нацполітики з протидії інформаційній агресії«, — написав політттехнолог на своїй сторінці у соцмережі.

Також він дав пораду нинішній владі України скористатися досвідом Естонії, де такоє проживає велика російськомовна громада.

«Якщо у влади є бажання ефективно протидіяти інформаційному втручанню з боку РФ чи інших країн, необхідно використати досвід Естонії. Як і в Україні, в Естонії велика кількість громадян спілкувалась російською, а не естонською. Відповідно і вплив на уми громадян був найефективніший через російськомовних мовників. Замість того, аби закривати російськомовні канали, чи закликати до їх бойкоту, влада створила декілька високоякісних громадських телеканалів та радіостанцій, що мовили ВИКЛЮЧНО російською. Естонською там були тільки прізвища ведучих та гостей. Паралельно вводились квоти на естонську мову на всіх інших телеканалах та радіо, розвивалась патріотична російськомовна преса«, — повідомив Сергій Биков.

«Тож, друзі, переслідування #NewsOne та #112Україна не має жодного стосунку до захисту нацбезпеки, а повзучий наступ на свободу слова з боку незадоволених політиків та чиновників. Шановні політики, не плутайте власне із державним», — підсумував політтехнолог.