Биков: Тимошенко має політичну волю для впровадження державницьких рішень

Незважаючи на літо, експертні групи з розробки народної конституції працюють.

Поділюся певними прогресами у групі з розробки виборчого законодавства, до котрої сам входжу. Ми дійшли спільної думки, що парламент повинен обиратись за пропорційною системою відкритих регіональних списків. Прохідний бар’єр буде знижено, а самі вибори відбуватимуться у два тури. Переможець другого туру отримує більшість місць у парламенті та може самостійно формувати уряд. Це зумовить баланс влади та унеможливить коаліційні кризи. Очолюватиме Уряд буде лідер партії — переможниці. Фактично, це визнання експертами правильності ідей Юлії Тимошенко, що були нею озвучені на форумі “Новий Курс України”.

Дискусії тривають щодо процедур та деталей, але єдиний концепт у робочій групі вироблено.

Одна з найзапекліших дискусій розгортається довкола ідеї тимчасового депутатства. Коли парламентар займає пост в Уряді, на його місце у парламенті приходить наступний за списком, але тільки на час виконання повноважень в уряді. На думку багатьох експертів, урядовець повинен мати можливість повернутись у парламент.

Жоден інший політик окрім Тимошенко не зібрав таке широке коло інтелектуалів для розробки Нової Конституції. Але і експертам пощастило, оскільки тільки Тимошенко сьогодні має політичну волю для впровадження прогресивних та ефективних державницьких ідей.