Биков: Євросоюз вирішив стати наддержавою на рівні зі США та РФ

Політтехнолог, Голова ІНПОЛІТ Сергій Биков написав свіжий пост на своїй сторінці в соцмережі щодо прагнення ЄС стати наддержавою на рівні зі США та РФ.

Схоже, Євросоюз вирішив реалізувати своє прадавнє бажання стати наддержавою на рівні зі США та РФ.

Зранку Федеріка Могеріні заявила про створення переговорної групи по врегулюванню кризи у Венесуелі, а зараз готується спільна заява лідерів 28 країн ЄС до США та Росії з закликом повномасштабно виконувати Угоду про ліквідацію ракет середньої та малої дальності (РСМД).

Нагадаю, договір про РСМД було підписано 1987 року, він зобов’язував США та СРСР знищити наявні пускові установки та ракети, що могли уражати цілі на відстані понад 500 км. Також договір накладав заборону країнам розробляти та брати на озброєння такі ракети.

Із розпадом Радянського Союзу договір було перепідписано у 1992 році. У тексті договору вказано не тільки РФ, але і Україну, Білорусь, Казахстан та інші пострадянські республіки, які беруть на себе такі само зобов’язання по договору, які раніше взяв на себе СРСР.

Таким чином, у 1992 році незалежна Україна позбавила себе навіть примарної можливості розробляти чи брати на озброєння ракети з радіусом ураження понад 500 км.

Випереджаючі ваші питання, відповідаю: так, договір ратифіковано Верховною Радою та він є невід’ємною частиною нашого законодавства.