Биков: Заявами про розірвання договору з Росією Порошенко намагається привласнити ініціативи опозиції

Голова ІНПОЛІТ Сергій Биков у ході прес-конференції у Golos.ua роз’яснив, що заяви Порошенка про розірвання Договору про дружбу та партнерство з Росією є спробою використати ініціативи опозиції на власну користь.

«Ще 20 лютого 2015 року членом фракції «Батьківщина» Борисом Тарасюком було зареєстровано проект постанови Верховної Ради про денонсацію окремих статей договору про дружбу та співробітництво з Російською Федерацією. Проект постанови було підписано також іншими членами комітету у закордонних справах і вона зареєстрована за номером №0005. Однак, цю постанову так і не було винесено на розгляд парламенту, оскільки Президент і МЗС категорично заперечували проти ухвалення цієї Постанови. А сьогодні Порошенко намагається використати ініціативи опозиції у передвиборчих цілях» — заявив Сергій Биков.

Експерт повідомив, що проект Постанови Тарасюка стосувався пунктів договору, що стосуються співробітництва в оборонній сфері, декларації про захист територіальної цілісності та інші статті, що були цинічно порушені Російською Федерацією.

Биков зауважив, що причиною нерозірвання договору про дружбу ще у 2015 році була необхідність Порошенка розвивати власний бізнес у державі – агресорі.

Окрім іншого, експерт заявив, що і інші ініціативи Порошенка, на кшталт заяви про вихід України з органів управління СНД є також використанням ініціатив опозиції на власну користь. Незважаючи, що такі ініціативи опозиції були розкритиковані командою Президента:

«27 листопада 2014 року Юлія Тимошенко, Олег Ляшко, Олег Березюк та інші народні депутати зареєстрували проект постанови про вихід України з керівних органів СНД. Проект цієї постанови також не було винесено на розгляд парламенту, а сьогодні команда Президента намагається привласнити такі ініціативи» — підсумував Биков.