Брифінг Вадима Пристайка щодо катастрофи МАУ: зауваження експерта

Послухав брифінг міністра закордонних справ України Вадима Пристайка.
З приводу цього кілька критичних зауважень, бо позитивних напревеликий жаль немає:

1. Пан Пристайко виступає в Офісі президента (не в приміщенні Міністерства) і фактично доносить державну позицію, не даючи жодних оцінок. В той же час, щодо катастрофи українського літака заяву, під час прес-конференцій, робили перші особи держав: Канади, Британії, США та Австралії. Український очільник держави вийти до преси досі так і не спромігся.

2. Міністр каже про те, що говорив з прем‘єром Канади телефоном щодо необхідності уникнення спекуляцій довкола трагедії. Це пан Пристайко заяву Джастіна Трюдо про збиття літака іранською ракетою називає спекуляцією.

3. З огляду на виступ міністра роблю висновок, що розвідувальною інформацією щодо катастрофи наші Західні партнери навряд поділилися. І це сумно, оскільки підриває довіру яка раніше щодо обміну такою інформацією була встановлена. Про причини можливої недовіри варто задуматись.

4. Після того як Генеральний Секретар НАТО заявив, що в Альянсу немає підстав для сумніву щодо отриманих розвідувальних отриманих країнами-членами НАТО, про обставини катастрофи літака, Україна як держава заяви президента США і прем‘єра Канади під сумнів фактично ставить, що м‘яко кажучи мабуть не дуже сприятливо позначається на наших євроатлантичних прагненнях і устремліннях.

5. З огляду на заяви українського міністра, складається враження, що міжнародна коаліція розслідування причин катастрофи навряд буде створена, Канада, Британія, Швеція скоріш за все проведуть самостійне вивчення обставин трагедії і потім будуть порівнювати з іранською і українською версією.

6. З огляду на загальнополітичну ситуацію довкола розслідування авіакатастрофи, складається вже не вперше враження, що президент України Зеленський до дій в кризових і надзвичайних ситуаціях для держави, просто не готовий як і велика частина його команди.

7. Якщо Україна залишиться без важливої підтримки держав англо-саксонського Світу, то позбавить себе основних Союзників…

Окрему подяку хочу висловити лише Секретарю РНБО Олексію Данілову, котрий в важкий час вжив правильні і своєчасні важливі першочергові кроки для оперативного реагування державних органів на катастрофу літака. І також дякую за те що пан Данілов не побоявся озвучити вчора версії більшість з яких вказують, що літак зазнав катастрофи внаслідок зовнішнього втручання одна із яких збиття ракетою, що в подальшому підтвердили лідери провідних держав посилаючись на дані своєї розвідки.

Олександр Мусієнко — військовий експерт, член ІНПОЛІТ.