Чи можна проводити інавгурацію 19 травня? — Кость Бондаренко

Дві думки не дають спокою прогресивній меншості в Україні: як Зеленський буде класти руку на Пересопницьке Євангеліє і чи можна проводити інавгурацію 19 травня.

По порядку. Перше. Вас турбує єврейське походження Зеленського? Тоді питання: а ким за етнічною належністю були автори Євангелій? Не досліджував подробиці духовного світосприйняття Президента-електа, але щось підказує мені, що він далекий від догматичних підходів у питаннях релігії.

А уявіть, що завтра Президентом стане Мустафа Джемільов чи Рефат Чубаров. У групи підтримки Порошенка виникне питання про те, чи можна новому Президенту покласти руку на Євангеліє? Переконаний: якби обрали Рината Ахметова — негайно виникло б, а Рефата Чубарова — та ради Бога, які проблеми! Так і у випадку з Зеленським.

Між іншим: жоден законодавчий акт не містить вимоги складання присяги на Євангелії. Це скоріше традиція. Тому краще просто на Конституції.

Друге. Керуючись логікою Володимира В‘ятровича, проводити інавгурацію 19 травня — гріх, бо це день вшанування пам’яті жертв репресій.

20 травня теж не можна проводити — понеділок, хто ж починає справи з понеділка?

21 травня — День пам‘яті жертв війни на Кавказі. Само собою зрозуміло. Хоч відзначається у Росії, але ж ми солідарні з Кавказом?

22 травня — священний для кожного українця і жалобний день перенесення тіла Тараса Шевченка до Канева. В цей день точно не можна. Ну і день народження Арсенія Петровича Яценюка. 45 років. Який ідіот проміняє днюху на якусь там інавгурацію?

23 травня — радянський агент вбив у Роттердамі Євгена Коновальця. Робити в цей день інавгурацію — блюзнірство. Рівно як і 25-го, коли Шварцбард (о, тут для свідомої частини треба зробити наголос на національності) вбив у Парижі Симона Петлюру.

24 травня у 1768 році почалася Уманська різня. Само собою, не до інавгурації. Можуть виникнути небажані аллюзії.

26 травня- Пам‘ять мучеників Черкаських.

27 травня — знову понеділок…

І раніше 19 травня не проведеш — бо 18 травня вшановуємо жертв депортації кримсько-татарського народу…

Я думаю, керуючись такою логікою, краще взагалі не проводити інавгурацію. Бо точно дата буде непідходящою.

Ой вей, як здавна казали в Україні…

Кость Бондаренко — політолог, провідний експерт ІНПОЛІТ.