Чи є необхідність у поверненні районних рад у Києві? — Ігор Дівчур

Ігор Дівчур — член незалежного пулу експертів ІНПОЛІТ написав пост на своїй сторінці в соцмережі щодо можливого відновлення роботи районних рад у Києві .

ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ В СТОЛИЦІ або ЧИ Є НЕОБХІДНІСТЬ В ПОВЕРНЕННІ РАЙОННИХ РАД у КИЄВІ?

Вже через тиждень, 14 лютого, на пленарному засіданні Київради можуть почати розгляд питання про відновлення районних рад в Києві.Це питання варто розглянути з різних точок зору.

1. ІНЖЕНЕРНО-ТРАНСПОРТНА ІНФРАСТРУКТУРА. В питаннях будівництва доріг, інженерних комунікацій теплопостачання, водопостачання, водовідведення, (особливо в районах малоповерхової забудови) столична адміністрація, і зараз, керується тими нормативними документами, коли райдержадміністрації Києва були виконавчими органами районних рад. Тобто, якщо в мікрорайоні Києва потрібно провести будівництво дороги, то зазвичай ці зобов’язання покладають на райдержадмінстрації, але ці зобов’язання, в основному, не підкріплені фінансовими ресурсами, бо немає районних бюджетів.

2. ВИБОРИ ДО МІСЦЕВИХ РАД — 2020. В цьому контексті, питання відновлення районних рад в столиці, буде в порядку денному місцевої київської політики весь 2019 рік. 


Результати Президентської кампанії не матимуть значний вплив на питання відновлення районних рад в Києві, але Парламентська кампанія-2019, її результати, цілком ймовірно, допоможуть авторам ініціативи щодо відновлення райрад в столиці — святкувати перемогу.

3. ПАЙОВІ ВНЕСКИ. Сьогодні багато дискусій навколо пайових внесків в частині доцільності чи недоцільності цих платежів до місцевих бюджетів. Але одна аксіома є очевидною — розподіл витрат пайових внесків має мати цільове спрямування на розвиток району (мікрорайону), де знаходиться об’єкт будівництва. Для нормального розвитку містобудівної галузі це важливо.

4. НАБЛИЖЕНІСТЬ ОРГАНУ, ЯКИЙ ПРИЙМАЄ РІШЕННЯ, ДО МІСЦЯ ЗНАХОДЖЕННЯ ПРОБЛЕМИ. Люди завжди будуть хотіти, щоб проблему бювету, освітлення, парку, дитячих майданчиків вирішили саме в їх мікрорайоні. Тому питання розподілу повноважень між містом-столицею і районними радами буде одним з найдискусійніших при розгляді на сесії Київради питання відновлення роботи райрад.