Чим загрожує повернення «колишніх» у політику?

Повернення «колишніх» може обернутися не стільки загрозою від Росії, скільки втратою підтримки США.

В останніх діалогах зі США наголос все частіше ставиться не настільки на інституціях, як на людях від яких вони залежать. Саме тому повернення «колишніх» і їх бажання отримати контроль над цілими напрямками — є загрозою для всієї співпраці з Сполученими Штатами.
Одним з яскравим прикладів таких загроз — є повернення в Україну, та надзвичайно активна діяльність Андрія Портнова. З того, що ми бачимо в публічній площині – то це особиста «вендета» над Петром Порошенко, але стратегічна мета, це отримати максимальний вплив на всю судову гілку влади в Україні. А ми знаємо, що вплив на судову систему – це прерогатива США, особливо в стратегічно важливих для неї країнах, до яких відноситься і Україна.
Через свої намагання отримати вплив на українські суди, Портнов кидає особистий виклик Вашингтону, який всіляко координував проведення судової реформи в Україні. США демонструють, що не йдуть з України, як не пішли свого часу, наприклад, з Грузії. Приклад Грузії показує, що США не залишають країну навіть в разі політичної поразки своїх прихильників.


Якщо наприклад, суди під впливом Портнова стануть керованими як за часів Порошенко, або навіть більше, то США проведуть другу, або навіть третю судову реформу. Остання судова реформа йшла під чітким патронатом США. На разі вже відомо, що у ФБР достатньо інформації про Портнова, починаючи з його співпраці з Газпромом, закінчуючи контактами з багатьма олігархами, які дуже «цікавлять» США, починаючи з Ігоря Коломойського, якого адвокат Дональда Трампа Рудоль Джуліані навіть називає «Кримінальним олігархом».
Американці люблять бачити результати своїх старань, і тому для США показовими будуть кроки щодо реального посилення та незалежності судової системи України. В разі відсутності такого прогресу ми можемо не настільки отримати проблеми з боку Росії, скільки послабити свої позиції на заході.

Владислав Дзивідзінський — політолог, член незалежного пулу експертів ІНПОЛІТ.