Чому люди прийшли сьогодні під стіни парламенту? — Дзівідзінський

Сьогодні під стінами парламенту показова ситуація: в парламенті депутатів обмаль, бо всі займаються виборами, а під стінами люди є, бо на їхні проблеми не зважають і вони вийшли з акцією протесту. Поки йде боротьба за посаду президента місцева влада особливо не хвилюється, бо їхні вибори ще не скоро.


Люди вийшли на акцію протесту, бо їх реальні поточні проблеми замовчуються, а київська влада нерідко реалізує власні інтереси, ігноруючи запити населення. Цілком очевидним є той факт, що на сьогодні в Києві зберігається тенденція щодо великого попиту на житлову нерухомість. Попит цей визначається вкладниками і інвесторами, які зараз виступають проти того, що київська влада нещодавно прийняла рішення про розірвання договору оренди земельної ділянки на території району Осокорки, де згідно з Генеральним планом міста, має будуватися житловий масив «Патріотика на озерах» від АТ АКБ «АРКАДА». Проект передбачає 43 будинки економ-класу висотою від 20 до 26 поверхів. В свою чергу причиною розірвання договору, укладеного ще тоді, коли мером столиці був Олександр Омельченко, чинна київська влада називає вимогу щодо — побудови садочків та шкіл. І це при тому, що в проекті було закладено будівництво повного комплексу об’єктів інфраструктури за рахунок забудовника. При цьому вони стверджують, що “Патріотику на озерах” в рамках “Муніципальної стратегії Києва” було визнано одним із кращих прогресивних, екологічних індустріальних проектів. 


Але це не є переконливим фактором для столичної влади. Схоже, що є небажання вести конструктивний діалог із забудовниками, а більше ніж 500 родин залишаться без проінвестованого житла. У зв’язку з чим, інвестори житлового масиву “Патріотика на озерах” сьогодні з самого ранку під стінами Верховної Ради України провели мирну акцію з метою домогтися справедливості у вирішенні даної проблеми. Інвестори виступили з проханням до парламентарів втрутитися у ситуацію та взяти її під контроль. Цікаво, чим же закінчиться така показова історія?

Владислав Дзівідзінський — політолог, член незалежного пулу експертів ІНПОЛІТ.