Чому в Україні так мало лоукостів? — Сергій Биков

Політтехнолог, Голова ІНПОЛІТ Сергій Биков написав блог про те, чому в Україні так мало лоукостів.

Не цікавились, чому в Україні так мало лоукостів? Відповідь полягає у помилковому стратегічному плануванні. Українські аеропорти намагаються заробляти на кожному пасажирі та брати ці гроші з авіакомпаній.

Європейська практика протилежна. Коли місцева влада хоче привести до себе туристів та заробити на потоці туристів — вони запрошують лоукости. З лоукостів майже не беруть грошей, тільки за стоянку та злітно-посадкові послуги.

Основна маса грошей заробляються всередині аеропорту: кава, напої, їжа, сувеніри, пакування багажу тощо. Також гроші приходять до місцевих та державного бюджетів через усі інші туристичні послуги, магазини, заклади харчування, розваги тощо.

Тобто, коли інфраструктурою займаються державники — вони стимулюють аеропортову галузь, створюють комфортні умови для лоукостів та перетворюють великі аеропорти на міжнародні хаби. В Україні, нажаль, сьогодні створюються великі перешкоди для лоукостів, що має негативний результат для української економіки.

Як співав Баста у відомій пісні: «лучше по чуть-чуть долго, чем много, но один раз». Дарма, що українські чиновники рідко читають книжки, хоч би Басту слухали…

На правду, є певні позитивні рухи у Києві та Херсоні, але цього точно недостатньо.