Дівчур назвав чотири аспекти регіонального розвитку

Ігор Дівчур — член незалежного пулу експертів ІНПОЛІТ під час участі у форумі Агенцій регіонального розвитку вніс 4 експертні пропозиції до структури роботи Агенцій:

— МІСТОБУДІВНИЙ РОЗВИТОК.

Протягом місяця вийшли рейтинги «Прозорі міста», «Регіональний Doing Bussiness 2018», які показали, що інвесторам важливо наявність містобудівного кадастру, детальних планів розвитку території, можливість підключення до інженерних мереж. Але важливо розуміти, що кожен регіон потребує індивідуального підходу в цих питання. Простий «копіпаст» в містобудівних питаннях не спрацює.

— ДЕРЖАВНО (ПУБЛІЧНО) — ПРИВАТНЕ ПАРТНЕРСТВО (ДПП)

Напрямок процедурно трудомісткий, визначений Постановою Кабміну №384 від 11.04.2011, і потребує фахового підходу.  Коли орган самоврядування має недостатньо фінансових ресурсів, щоб надавати населенню якісні послуги, які належать до обов’язків такого органу місцевого самоврядування, тоді він може залучити приватного партнера (інвестора) для створення необхідної інфраструктури.  Мова не йде про передачу в оренду успішних комунальних підприємств чи взяття кредитних зобов’язань містом.  Завдання ДПП — створення нової господарської діяльності з метою отримання прибутку і для муніципального партнера і для приватного партнера.

АДАПТАЦІЯ ТЕХНОЛОГІЙ ТА РОЗВИТОК НАЦІОНАЛЬНИХ НАУКОВИХ РОЗРОБОК.

Сотні виставок в рік по всім тематичних напрямкам (енергетика, машинобудування, комунальне господарство, тощо). Тисячі поїздок за кордон регіональних керівників для обміну досвідом.
Помилково думати, що достатньо просто скопіювати успішний на Заході проект і перенести на наші міста, селища, громади.
Важливо розуміти, що будь-яка технологія (наприклад з водопідготовки, переробки сміття, моніторинг споживання енергоносіїв, виробництва будівельних матеріалів) має мати прив’язку до конкретної території. А кожен регіон має свої кліматичні, геологічні, логістичні, культурні умови життя людей (споживачів товарів та послуг).

— КОМУНІКАЦІЇ З ТЕРИТОРІАЛЬНИМИ ОРГАНАМИ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ

Проектні менеджери, які працюють або працюватимуть над проектами, що впливають на життя кількох міст, районів, селищ в межах області, неодмінно будуть комунікувати з департаментами ОДА, постійними депутатськими комісіями, територіальними органами державних служб і агенцій (від архібудконтролю — до захисту прав споживачів).  Тому чітке розуміння повноважень та рівня впливу на процеси в регіоні суттєво допоможе проектним менеджерам Агенцій регіонального розвитку.