Для чого використовується тема «наркомана» напередодні другого туру виборів? — Олег Саакян

Не люблю копирсатися в лайні, але..

Тема «наркомана» — це технологія направлена на демотивацію частини виборців Зеленського голосувати за нього. Боротьба зараз триває не стільки за нейтрального виборця й точно не за перетікання голосів (воно між ними майже не існує), скільки за мобілізацію своїх й демобілізацію чужих.

В умовах катастрофічного відставання ПОП від Зе — палять з усієї зброї, бо втрачати вже нічого.

Якщо історія з Камазом розрахована на хайп серед молоді, на те, що адепти рознесуть це відео, як прикол, і воно посилить образ наркомана — то, як на мене, це удар в штангу. Серед молоді цей аргумент скоріше не зіграє. Його потрібно в газетах публікувати, там ЦА (літні люди) цієї мульки. Головний наратив Зе — це протест проти «старих», тож молодь навпаки може це підколоти проголосувати. А от «думаючу» частину так можна відлякати, бо вона завжди мало лояльна до чорних технологій, та ще вантажівка + кандидат — одразу пригадується Чорновіл, що явно не в плюс Порошенко.

Все ж таки схильний думати, що завдання перш за все інше — це психологічний тиск персонально на Зеленського і його команду, щоби вони почали робити помилки, вступаючи у особистісний конфлікт, тоді це створює більш широке поле для чорнухи…

Олег Саакян — політолог, член незалежного пулу експертів ІНПОЛІТ.