Дослідження «Софії»: політолог назвав причини стабілізації рейтингів Зеленського і Тимошенко

Центр соціальних досліджень «Софія» опублікував свіжі дані соцопитування щодо результатів виборів президента, згідно з якими до другого туру перегонів проходять Володимир Зеленський (23,1%) та Юлія Тимошенко (14%).

Серед респондентів, які братимуть участь у виборах, планують проголосувати…

  • за В.Зеленського – 23,1%,
  • за Ю.Тимошенко – 14,0%,
  • за П.Порошенка – 12,4%,
  • за Ю.Бойка – 12,0%.

Перш за все, аналізуючи показники соцопитування, політолог, член незалежного пулу експертів ІНПОЛІТ Андрій Багінський звертає увагу на причини стабілізації рейтингів Володимира Зеленського та Юлії Тимошенко.


«Ймовірно, якби другий тур відбувся сьогодні у другий тур вийшли б Зеленський і Тимошенко. У останніх рейтинг стабілізувався: у Зеленського в першу чергу внаслідок частки протестного електорату, яка збирається за нього голосувати та вікової групи 18-29, що орієнтується на Зеленського як на «молоде обличчя». У Тимошенко ключову роль відіграє її “ядерний” дисциплінований електорат та комплексність передвиборчої програми, з нетиповими для інших кандидатів покроковими стратегіями, зокрема стратегією відновлення миру«, — відзначив Багінський

На думку есперта ІНПОЛІТ, проти Петра Порошенка зіграв скандал у «Укроборонпромі» та акції Нацкорпусу, а також об’єднання Гриценка і Садового, що грають на його електоральному полі.

Далі політолог проаналізував соцопитування щодо рейтингів партії на парламентських виборах, котрі відбудуться восени нинішнього року.


Щодо партій:

  • Слуга народу — 16.9%,
  • Батьківщина — 13.5%,
  • ОП «За життя» — 10.3%,
  • БПП — 8.9%,
  • Громадянська позиція — 5.6%.

Так, експерт ІНПОЛІТ відмітив зниження рейтингів як Порошенка, так і БПП, чим вдало користуються оппозиційні кандадати, які, навпаки, підвищують свої шанси на перемогу.

«Цікаво, що рейтинги Порошенка і БПП мало кореспондуються на відміну від інших кандидатів по відношенню до своїх партій. Як бачимо, і Президент, і БПП з усією повнотою приймають на себе розчарування українців владою та відповідні антирейтинги. Відповідно, цим користуються опозиційні кандидати, які нарощують електоральні бали ще й унаслідок кращої технологічної підготовленості штабів«, — підсумував Андрій Бігінський. 

Нагадаємо, чергові вибори до Верховної Ради 9 скликання попередньо мають відбутися 27 жовтня 2019 р.