Формат «Будапешт плюс» дозволить вийти із глухого кута мінського процесу — Биков

Політтехнолог, Голова ІНПОЛІТ Сергій Биков написав блог про псевдовибори бойовиків на Донбасі та про те, які дії дозволять вийти із глухого кута Мінських домовленностей.

Псевдовибори на окупованих територіях Донбасу — це гра Кремля проти територіальної цілісності України. Дуже показово, що офіційно Росія не визнає результатів цих виборів, проте без її участі вони не відбулися б.

Це ще один доказ того, що мінський процес стоїть у глухому куті. Виходом з цього кута може бути формат «Будапешт плюс» із залученням країн — підписантів Будапештського меморандуму та Євросоюзу. Велику роль у цьому мають відігравати США, Німеччина та Китай, але без серйозних кроків та сильної влади в Україні це неможливо. Зі слабким завжди говориттимуть мовою сили.

Якщо у Вас є альтернативи «Будапешту плюс», буду радий їх почути. Цей формат не скасовує мінські домовленості, а має бути реалізований паралельно. Від мінська ніхто не відмовляється, оскільки саме мінськими домовленостями продиктовані санкції проти Кремля. «Мінськ» зупинив гарячу фазу війни та заморозив конфлікт, а «Будапешт плюс» може цю війну завершити.

Детальне обговорення цього формату відбулось наприкінці жовтня на форумі «Нова стратегія миру та безпеки» за ініціативою Юлії Тимошенко та за участі великої кількості військових та експертів не тільки з України.