Герб України: політолог Кость Бондаренко розшифрував цей шедевр геральдики

Оскільки протягом останніх днів у соціальних мережах лунає велика кількість кпинів та незаслужених образ на адресу Великого Герба України, вважаю своїм обов‘язком дати розшифровку цього шедевру геральдики. Просто Герб потрібно вміти правильно читати — майже як обкладинку журналу «The Economist», у якій, як відомо, Ротшильди щорічно шифрують своє послання людству.
Отже, зім‘ята пшениця та похилена калина символізують споконвічну долю українського народу («Ой у полі жито копитами збито», «Ой у лузі червона калина похилилася»). Посередині — кленовий листок як символ Канади — це своєрідний посил «Заграниця нам допоможе!».
Далі — уособлення надії на краще — стрічка у національних кольорах — як символ будівництва нових об‘єктів (подібну стрічку перерізають наші президенти під час урочистого виїзду в регіони). Стрічка ще не перерізана, символізує програму «Велике будівництво».
Пера на крилах у Архангела Михаїла (їх шість) символізують непорушну єдність і спадкоємність шести президентів — Кравчука, Кучми, Ющенка, Януковича, Порошенка і Зеленського.
Шкарпетки на ногах у Архангела символізують Житомирщину (не мною підмічено). Меч (а скоріше — стилізований штопор) — виноробні регіони України.
Дітородний орган Лева у стані спокою символізує традиційну імпотентність української влади. Розділена на три частини китиця хвоста є нагадуванням про поділ українців на три сорти (а також відсилає до легенди про трьох братів Кия, Щека і Хорива, і не менш популярної легенди по поділ влади на три гілки). Чотири волосини на основі хвоста Лева символізують чотири Стихії, на яких базується життя сучасного українця — Газ, Електроенергія, Гаряча і Холодна Вода.
На голові у Лева — корона, яка символізує успіхи українців у боротьбі з коронавірусом.
Центральне місце в композиції посідає Козак, зображення якого на тканині, прикріпленій до древка (раніше таку корогву зі світським малюнком або написом називали «бандерою»), відсилає до спадковості історичної традиції: Козак (дехто вважає, що це зображення творця першої української фінансової піраміди Павла Полуботка) — Бандера. Те, що козак одягнений у червоний жупан, червоні шаровари і має червоний шлик, частково реабілітує таку сторінку нашої історії, як Червоне Козацтво часів громадянської війни.
Золота стрічка над композицією свідчить про звивисту і криву дорогу українців до незалежності, а також не менш звивисту і криву дорогу після незалежності.
Два мотузки вгорі є символами Давида Мотузки (герой роману А.Головка «Земля», уособлення гостроти земельного питання в Україні) і Григорія Верьовки (засновник українського народного хору, уособлення співучості української нації).
При цьому вважаю, що сама композиція потребує завершеності і доопрацювання. Бажано, щоби Лев тримав у лапах відбійний молоток — символ Донбасу, а Архангел Михаїл — якір (як символ морської держави). На грудях у Архангела зображено Хрест. А чому немає татарської Тамги і Зірки Давида? Нетолерантно стосовно інших народів! На вершині композиції замість невиразної піки потрібно розмістити Трикутник із Всевидячим Оком.
В обрамленні Герба варто використати п‘ять моделей атома — як символ п‘яти атомних електростанцій, і глобус («нашого цвіту по всьому світу»). По центру можна розмістити Жабу як традиційний тотемний символ українців.
Ну і Тризуб на цьому варіанті Герба, як на мене, зайвий. Вважаю, що використання національної символіки у даній композиції є наругою, а тому її варто прибрати. У всьому іншому — гарний малюнок вийшов. І не варто так сильно його критикувати.