Інавгурація Зеленського: хто має сказати останнє слово? — експерт

Те що вже з‘явилось щонайменше 4 проекти Постанов про дату інавгурації новообраного Президента це звичайно добре, але найважливіша думка щодо дати урочистого засідання Верховної Ради має бути від Голови ВР Андрія Парубія.

Хочу нагадати, що відповідно до Постанови Верховної Ради від 01.09.2005 р. «Про порядок проведення урочистого засідання Верховної Ради України, присвяченого складенню присяги новообраним Президентом України» День проведення урочистого засідання визначається рішенням Верховної Ради України за поданням Голови Верховної Ради України.

Також у вказаній Постанові визначено, що дату та час урочистого засідання парламенту з нагоди інавгурації новоообраного президента узгоджують новообраний президент, голова Веровної Ради і голова Конституційного Суду.


Володимир Зеленський минулого тижня приїхав до парламенту зустрівся зі спікером та головами фракцій (які прийшли) і запропонував відповідну дату. Тепер слово за Андрієм Парубієм і саме його проектом постанови, а не окремих депутатів. Чи підтримує спікер дату запропоновану Зеленським і якщо ні, то яку пропонує натомість, а далі вже парламент має визначатись.

Олександр Мусієнко — політолог, член незалежного пулу екпертів ІНПОЛІТ.