Кость Бондаренко: якби я був політтехнологом Порошенка, будував би кампанію за схемою «Єльцин-96»

Політолог, провідний експерт Інституту публічної політики та консалтингу ІНПОЛІТ Кость Бондаренко на своїй сторінці у соцмережі написав пост про те, яку передвибочу стратегію слід обрати Петру Порошенку.

Хотів і я щось написати на тему Медведчука і «Стуса». Але потім передумав. Напишу краще про технології. Якби я був політтехнологом чинного Президента, я би будував кампанію за схемою «Єльцин-96», суть якої зводиться до простої формули: коли є кандидат, якого ненавидять, і кандидат, якого бояться, більшість голосує за того, кого ненавидять. Для цього необхідно мати у спаринг-партнерах у другому турі максимально демонізовану особистість, яку можна ототожнити з найстрашнішими пропагандистськими фобіями — Путін, Росія, реванш і т.д. 


Тепер уявімо, що такий кандидат є, але у нього немає рейтингу. Але є протестно налаштоване електоральне поле, на якому конкурують 3-4 кандидати з рейтингами нижче 10%. Що би я робив, щоби швидко і ефективно нагнати рейтинг нерейтинговому кандидату? Я би змусив день і ніч «чесних блогерів» і «мирних активістів» (насамперед із «Списку Бабченка»), які давно стали більшим подразником для Півдня і Сходу, ніж уся влада разом взята, день і ніч піднімати галас довкола цього кандидата. Чим більше проти цього кандидата підніматимуть хвилі «ветерани Майдану» і різного роду екзальтовані епатажні пристосуванці, тим більше ростимуть його рейтинги в південно-східному електоральному полі. Кожен день потрібен скандал, скандал, скандал.

Участь чи неучасть його дружини в телевізійному шоу має перетворитися на проблему, яку конче повинні обсудити на Генеральній асамблеї ООН. Сцени у ігровому фільмі, де повинен з‘явитися або не з‘явитися персонаж, асоційований з кандидатом, достойні заяви Американської кіноакадемії. Внесення змін до сценарію мають перетворитися на національне Свято Перемоги…


І не дивуйтеся, коли через місяць у кандидата з‘явиться рейтинг, а через два-три він впевнено займе високі позиції у рейтингах. Запитання «Як так сталося?» будуть недоречними.
Особливо цікаво буде, якщо прем‘єра фільму «Стус» буде приурочена до дня нової інавгурації Петра Порошенка. І у фільмі обов‘язково буде сцена з адвокатом, що стане, поза сумнівом, велетенською перемогою демократичних сил України)))


Як і обіцяв — про Медведчука ні слова. Я просто про політичні технології)