Медведчук й Стус. Це про совок, про бандитизм, про самоповагу — Олег Саакян

Політолог, член незалежного пулу екпертів ІНПОЛІТ Олег Саакян на своїй сторінці у соцмережі Facebook прокоментував нещодавній скандал навколо Віктора Медведчука, а також згадав про справу Геннадія Кернеса.


Медведчук нікуди й не дівався, поки існує телефонне право, начальнік-дурак, порєшать та інші прикраси совка й пост-совка — його місце зарезервоване. Чи це справжній Медведчук, чи «мертведчуки» під іншими ПІБ, але вони матимуть вплив й поле для існування. Поки ми не зітремо їх із нашого буття, вони будуть стирати нашу істрію, наше сьогодення, а зрештою й нас.
Фільм про Стуса — це кіно про людину, що не боялася мертвечуків, що боролася й перемогла, бо не маючи змоги зламати його, вони банально вбили. Спробувавши стерти, розписалися у власному безсиллі. 


Починати цей фільм з прогіба під Медведчука — це знецінити й картину, й себе, а найогідніше — суспільство, бо на фільм виділені гроші платників податків (20 мільйонів), і ми з вами є його замовниками. 


Я не потерплю, щоб мене принижували та ще й за мій кошт, тому робитиму все, щоб це залякування Медведчуку стало комом посеред горла, а режисер не гідний цього фільма за цей поступок канув в історичне небуття.

Про Кернеса
Вибори, ще раз вибори й нічого особистого. Ще є Труханов, добра сотня крєпкіх «госпідарників» на Сході й по всій Україні — ім’я їм легіон. Це й є та хвороба, що покосила не тільки ці два десятки прокурорів, а систему в цілому.

Можна обурюватися й щиро волати, що «ніколи такого не було й ось знов», але це негласні правила, які досі живі й дієві. Їх потрібно демотовувати: не через прізвища, а через практики та зміну правил гри. Тоді Кернеса просто не буде, бо він разом із прокурорами, що не приходять на засідання, володарями картатих ковд та іншими персонажами, залишаться істотами іншої реальності. Для наглядності, уявіть собі британський суд, вирогідність такої ситуації там.