На відміну від стратегії роз’єднання виборців Порошенка, Тимошенко говорить про консолідацію суспільства та мир на Сході — Постернак

До виборів президента у нашій країні залишилось зовсім мало часу. На даний момент всі кандидати вже давно визначилися зі своєю стратегією, програмою та планами щодо розбудови країни, дали свої передвиборчі обіцянки…

Політолог, член незалежного пулу експертів ІНПОЛІТ Олег Постернак прокоментував план дій, котрий обрав для себе діючий президент Петро Порошенко напередодні виборів:

«Штабом Порошенка з самого початку була обрана стратегія максимальної диференціації та роз’єднання виборців. Задля цій меті була зареєстрована від влади величезна кількість технічних кандидатів та спойлерів. Риторика та слогани кампанії Порошенка спрямовувались на суперечиливі питання віри та мови. Справлялось враження, що змістом виборів є вимірювання рівня «патріотичності», а звідси — і відданості кандидату Порошенку«, — написав Олег Постернак на своїй сторінці в соцмережі.

На думку експерта ІНПОЛІТ, Порошенко навмисне акцентував увагу на протилежних поняттях миру та війни, поганого та хорошого, бо на думку його політтехнологів, ці крайнощі мали чітко зафіксуватися у головах виборців, збільшуючи рівень підтримки гаранта.

«Фрагментувати націю, штучно розкидати на шматки по кутам «мир/війна», «НАТО/Росія», «агент Кремля/патріот», «ПЦУ/УПЦ», «українська мова/російська мова» тощо, — задум, який мав би Порошенко чітко виявити ядерний електорат та потужно його за допомоги підконтрольних медіа обробити у фанатичному дусі!, — зазначив Постернак.

Але, на щастя, цій примітивні концепції, кандидат від демокртичних сил Юлія Тимошенко протиставила зовсім іншу ідею, котра побудована на консолідації громадян на новій платформі розвитку та досягнення надійного миру на Сході. Політолог відмітив:

«Ставка на такі поняття як «єдина сім’я», «новий мирний процес»,»житло і робота для переселенців» виправдана очікуваннями виборців. Події 2014 р. стали тестом на єдність українського народу через зовнішню агресію РФ. Сьогодні же ми знову цей текст складаємо, але вже через «внутрішню агресію» — політтехнологічні розрахунки нині діючого Президента», — підсумував Олег Постернак.