Очікувати Армагедону від зустрічі Путіна і Трампа не варто — Олег Саакян

Очікувати чогось негативного від зустрічі президентів РФ Володимира Путіна та США Дональда Трампа не варто. Про це заявив в ефірі «Прямого» політолог, член незалежного пулу експертів ІНПОЛІТ Олег Саакян.

«Очікувати чогось негативного від зустрічі Трампа і Путіна – я би не очікував. Тому що поля для домовленостей між Трампом і Путіним реального немає. Немає ані якогось мінімального ступеню довіри для того, щоб ми говорити про якусь там угоду, яка може бути досягнута… Тим паче, що економічна вага РФ і США – вона неспівмірна. А для Трампа саме економіка є ключовим мірилом для того, щоб з кимось про щось домовлятися. Це для нього є визнанням паритетності. Тут його немає. Тому це так само буде з Путіним знайомство. Я думаю, це цікавий персонаж для Трампа. Йому цікаво було б поспілкуватися з ним за закритими дверима. Але я певен, що очікувати якогось армагеддону після цього вже точно не потрібно«, — наголосив він.Саакян також прокоментував зустріч Петра Порошенка з Дональдом Трампом, зазначивши, що очікувати чогось більшого, ніж відбулося, від цієї зустрічі, не варто було.

«Оскільки, на жаль, ми знаємо, наскільки контраверсійним є Трамп. Сам факт зустрічі дійсно позитивний, тим паче напередодні зустрічі Трампа і Путіна. Але, з іншого боку, і говорити про те, що все тихо і добре, також не приходиться. Оскільки все ж таки Трамп не вийшов з жодною конкретною і чіткою позицією. Очевидно, Трамп створює для себе максимально контраверсійне поле і широке поле маневру«, — зазначив політолог.

Військовий дипломат, експерт з питань оборонного будівництва та безпеки Олександр Поліщук переконаний, що сам факт зустрічі президента України з президентом США є досить важливим для того, щоб продемонструвати солідарність, яку проявляють Сполучені Штати як найбільш надійний партнер України у протистоянні російській агресії.

«Але з того, що я можу просто інтуїтивно відчути, – це те, що все-таки якісь посилення на окремо прийняті закони не є переконливим аргументом для США, які говорять про те, що в Україні проводяться реформи, які не виключають зміни у подальшому якогось курсу України по відношенню до НАТО. І, мабуть, цим пояснюється намагання президента закріпити положення в Конституції щодо приєднання до Організації північноатлантичного договору«, — додав Поліщук.