Олег Постернак: Влада мусить сприяти діяльності вітчизняного бізнесу, який усіма силами намагається захистити країну в боротьбі з коронавірусом

Під час кризи та світової пандемії питання продовольчої безпеки постає все більш гостро. В таких умовах влада мусить, передусім, дбати про вітчизняних товаровиробників, які можуть долучитися і до соціальних ініціатив, і забезпечити країну продовольством.

На цьому наголосив політолог, член незалежного пулу експертів Олег Постернак у блозі на 112.ua.

«Буквально кілька днів тому Румунія заборонила експорт пшениці, ячменю, вівса, кукурудзи, рису, пшеничної муки, соєвих бобів, олії та цукру. Туреччина закриває експорт лимонів, В’єтнам — рису. Уряд України вже заборонив експорт гречки. В Італії ситуація на аграрному ринку не критична, але найсильніше впливає на загальну економічну кон’юнктуру. Та зниження споживання відчувають багато фірм. Як пишуть італійські ЗМІ, кожна італійська ферма відчуває наслідки епідемії», – зауважив політолог.

Приводячи приклади великих компаній, Олег Постернак, зазначив, що світові виробники сьогодні активно підтримують соціальні ініціативи та допомагають країнам протистояти викликам, спричиненим пандемією та кризою.

«Найбільший виробник шоколаду Ferrero, компанія-виробник кави Lavazza, мережа Nestle заявили про бонусні програми підтримки робітників. Компанія з виробництва заморожених продуктів Bofrost виділила 2 млн євро для підтримки своїх 2400 співробітників. Компанія заморожених продуктів Findus надала на медичні дослідження 1 млн євро. Уряд став на бік італійського товаровиробника, заявивши, що зробить все можливе, щоб зберегти італійські бренди. Для цього почалася інформаційна компанія #MangiaItaliano про якість і корисність аграрної продукції італійського виробництва», – зазначив експерт.

За словами Олега Постернака, така практика є й в Україні. Так, велике аграрне виробництво бере на себе в складний період додаткову відповідальність, зважуючи на свої плечі питання побудови оперативних штабів в регіонах з боротьби з коронавірусом, забезпечення медичним обладнанням, допомоги лікарям і медсестрам. Адже наразі заразилися Covid-2019 вже понад 300 медиків.

«Лише холдинг МХП виділив 55 млн грн для всеукраїнського фонду з протидії коронавірусу для закупівлі експрес-тестів, апаратів ШВЛ, засобів захисту. Крім того, компанія взяла під опіку Вінницьку і Черкаську області в межах розподілу відповідальності з боротьби з пандемією», – наголосив політолог.