Олег Саакян: Протести у Вірменії до революції не призведуть

У столиці Вірменії продовжилися акції протесту проти обрання на посаду прем’єр-міністра Сержа Саргсяна. Щодо причин та подальшого розвитку подій у цій країні Український інтерес” звернувся за коментарем до члена незалежного пулу експертів ІНПОЛІТ, Олега Саакяна:

– Події у Вірменії до кардинальних змін, я думаю, не приведуть. Оскільки країна зараз знаходиться на економічному підйомі, ніяких економічних підвалин для турбулентності, які б зараз призвели до революційних змін, немає. Є просто політична втомленість. Ситуація там приблизно така, як була у нас у 2001-2002 роках, з точки зору причин для протестів.

Якщо зараз влада не допустить якихось фатальних помилок, зухвалостей щодо силового розгону цього протистояння, як це було певні роки тому, коли були фактично розстріли на вулицях Єревана, то скоро все може згаснути.

Щодо віддаленої перспективи, то в будь-якому разі ситуація змусить вірменську владу іти на лібералізацію для громадян, на певне загравання з народом. Тобто стратегічно ці акції змінять політичний ландшафт країни. Тим паче, що вони відбуваються не вперше, і ми бачимо, що динаміка, з якою вони з’являються, інтервал між ними, вони зменшуються. Напруга в суспільстві зростає. І владі доведеться на це реагувати.

Я думаю, що політика балансування Вірменії між Заходом і Росією продовжиться, нова каденція Саргасяна в якості прем’єра ознаменується певною правовою лібералізацією щодо громадян, бо без цього режим може не витримати подальших хвиль протестів.