Олег Саакян розповів, чому Парубій не має інструментів впливу на Верховну Раду

Українське ставлення до норм закону притаманне пострадянським республікам і тоталітарним країнам. У таких країнах законодавство спеціально створюється так, щоб його неможливо було виконати, а будь-яку людину завжди можна було притягнути до відповідальності. Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK розповів політолог, член незалежного пулу експертів ІНПОЛІТ Олег Саакян.

«Насправді Андрій Парубій не має інструментів впливу на Верховну Раду. Спікер парламенту не може роздавати вказівки, він просто кращий серед рівних. Тобто Андрій Парубій є таким самим депутатом, як і всі інші, просто він адмініструє весь процес, не більше того», – зазначив Олег Саакян.

Тому, на його думку, у випадку, коли голова Верховної Ради протягом вже не першого року говорить про те, що настав час переобрати склад ЦВК, він є заручником ситуації.

«Окрім сліз і сміху іншої реакції на це немає. Правова реакція дуже сильно забарилася, за це мала б бути відповідальність, як мінімум адміністративна. Політична відповідальність – цих людей не мало би бути в політиці. Тому насправді одна з ключових реформ, яка мала б бути першою – реформа Верховної Ради», – переконаний політолог.

Окрім цього він пригадав, що була ціла місія члена Європарламенту Пета Кокса, яка створила пакет необхідних Україні змін, що «лежить і покривається пилом» у Верховній Раді.

«Парубій тоді так само розповідав, що всі необхідні зміни будуть ухвалені. Чому тоді потрібна була ця місія? Бо в нашому парламенті «лежать» законопроекти ще на декілька каденцій вперед, їх там десятки тисяч. Пет Кокс у своїй доповіді назвав це «законодавчим цунамі». Тобто це хвиля, яку зупинити неможливо», – пояснює експерт.

Повертаючись до питання складу ЦВК, він заявив, що у нас залишилась абсолютно радянська Верховна Рада з радянськими політичними практиками.

«Що для них означає документ? Це звичайна формальність. Вони спочатку зроблять, а вже тоді напишуть його. Нащо ж її виписувати, якщо все одно будемо робити так, як треба, а не по закону? Це абсолютно нехлюйське відношення до норм закону притаманне пострадянським республікам і будь-яким тоталітарним країнам», – заявив фахівець.

За його словами, у тоталітарних країнах законодавство створюється так, щоб його неможливо було виконати.

«Це робиться для того, щоб кожну людину завжди можна було притягнути до відповідальності, а вона весь час стикалась з тим, що заборонено. Таким чином вона весь час у виделці – і так заборонено, і так. Залишається лише обирати найменше зло», – зазначив Саакян.