Олег Саакян: Тимошенко високо підняла планку політичної боротьби і зробила виклик іншим кандидатам

Політолог, член незалежного пулу експертів ІНПОЛІТ Олег Саакян поділився своїми врженнями від форуму, котрий проводила Юлія Тимошенко в пятницю, 21 вересня.

Перші враження: нарешті політика переходить до змістовності, а не гасел (сьогодні можете називати мене ЮлеБотом, бо я дійсно приємно враженний). Те, що Тимошенко виступила з пропозицію комплексної програми трансформації держави створеної разом із експертним та громадським середовищем, як на мене це багатосторонній позитив:

  • Перше, це свідчить про те, що вона відчуває, що зараз змістовні дискусії та трансформаціі знайдуть підтримку суспільства. Це те, на що скаржилася довгими роками левова частка «незрозумілих» українських експертів.
  • Друге, це повертає бодай частині суспільства віру в можливість якісних змін через політику, да й взагалі змін на краще.
  • Третє, вона високо задрала інтелектуальну планку політичної боротьби, й це виклик всім іншим кандидатам. Їм прийдеться змінюватися й тримати удар, а це може змінити саму якість передвиборчого процесу.

Чи здатні кандидати витримати заочні дебати з Тимошенко, поки є скепсис, але їм прийдеться, бо чим далі, тим ближчий час очного дебатування, а отже — виграє суспільство.