Олексій Рожнов: відкритість виступає головним фактором «Нового курсу» Тимошенко

Політолог, член незалежного пулу експертів ІНПОЛІТ Олексій Рожнов прокоментував дані останнього соцопитування «Рейтингу» щодо результатів президентських виборів у 2019 році.

Показники рівня підтримки українським суспільством потенційних кандидатів у Президенти України, від соціологічних опитування пересічних громадян до професійних агентств, що фахово цим займаються, одностайно свідчать, що фаворитом очікуваних у 2019 році президентських виборів є Юлія Тимошенко. Так, за даними соціологічної групи «Рейтинг» показний підтримки Юлії Тимошенко сягає позначки 10,5%, із допустимою похибкою 1,7%, а за даними компанії GFK10%, із допустимою похибкою 1,9. Для порівняння, рейтинг підтримки діючого президента Порошенко сягає 5% та 4,5% відповідно. І це не викликає здивування, адже запропонована Тимошенко програма «Новий курс України» являє собою, так званий, ковтком свіжого повітря для української держави та, перед усім, її громадян, особливо в такий кризовий період України як зараз.

Особливістю такої програми є залучення громадськості, політичних експертів, юристів-конституціоналістів та усіх політично не байдужих громадян до обговорення та корегування для подальшої реалізації на законодавчому рівні змін, що покращать життя кожного українця. Саме відкритість виступає головним фактором привабливості програми «Нового курсу України» та безпосередньо Юлії Тимошенко. Так, за даними Київського міжнародного інституту соціології, рівень підтримки Нового курсу українцями тримається на позначці 73,6 %, а соціологічної групи «Рейтинг» взагалі 76%.

За змістом «Новий курс України» передбачає внесення суттєвих змін до головного закону України, із зміною форми правління, виборчої системи та низки інших аспектів, що будуть прийняті виключно шляхом проведення всеукраїнського референдуму та імплементовані у життя. Лише Юлією Тимошенко, як один з кандидатів в Президенти України залучила до розробки Нової Конституції України таку велику кількість фахівців, що небайдужі до майбутнього України та її процвітання. Так, спільними зусиллями проект Нової Конституції України вже має бути остаточно розроблений та підготовлений для референдуму вже до президентських виборів України 2019 року.