Олексій Якубін: Чи створить держава однакові правила гри для всіх?

Аналізуючи дії влади стосовно бізнесу в умовах епідемії на COVІD-19, член незалежного пулу експертів ІНПОЛІТ Олексій Якубін в ефірі телеканалу «НАШ» розповів про заходи, які використовують європейські країни в аналогічній ситуації.

«Вводячи карантин і забезпечуючи можливість для людей працювати вдома, Іспанія ввела соціально-економічні компенсаторні механізми – тобто виділила 250 мільярдів євро на боротьбу з карантином. Німеччина виділила більше 300 мільярдів євро. Таким чином вони компенсують роботодавцям час, який буде витрачений на карантин, а працівники, в свою чергу, отримують свою заробітну плату. В Конгресі США зареєстрована ініціатива, щоб кожному американцю роздати мінімум по тисячі доларів, щоб вони продовжували рівень споживчої активності» – повідомив політолог.

Зважаючи на такі серйозні кроки, переконаний Якубін, українська влада також має замислитися над подібними ініціативами.

«Ми знаємо, що президент Зеленський зустрічався з великими олігархами, але чи будуть правила гри рівними та однаковими для всіх? Миронівський хлібопродукт, Нова пошта, інші – чи будуть створені умови для того, щоб вони могли зараз забезпечувати роботою людей? Держава має створити додаткові стимулюючі механізми для цього», – переконаний експерт.