Олексій Якубін: Суспільство очікує на соціальний ефект від взаємодії влади і великого бізнесу

В обмін на створення додаткових робочих місць великими компаніями, держава має також підготувати спільні чіткі правила, як ця взаємодія відбуватиметься.

Таку думку висловив в ефірі телеканалу NEWSONE політолог, член незалежного пулу експертів ІНПОЛІТ Олексій Якубін.

«Ми знаємо про зустріч президента з ключовими олігархами, і там мало би артикулюватися – якщо під час цього карантину великий бізнес, великі компанії створюють робочі місця, то відповідно держава теж має підготувати спільні чіткі правила, як всі ці речі працюватимуть. І ми б мали бачити якийсь соціальний ефект від цієї взаємодії. Держава має створювати певні заохочення, а не лише різні обмежувальні заходи, як це є зараз», – зауважив експерт.

Відповідаючи на запитання ведучої, як проявлятимуть себе окремі гравці великого бізнесу, Олексій Якубін відповів, що це буде своєрідний тест як для великого бізнесу, так і для влади.

«Це буде тест, на скільки олігархи готові перетворитися на як-то кажуть «відповідальний бізнес». Мені також цікаво, як великі фінансово-промислові групи будуть реагувати в цій ситуації. З іншого боку, у нас є частина фінансово-промислових груп і компаній, МХП, Крюківський завод, представники яких були присутні на зустрічі з президентом. Я розумію, що вони очікують від влади, що якщо вони будуть вкладатися, то влада створить для них певні правила, і ці правила будуть згодом спільними для всіх, тобто не буде вибірковості. Це буде певний тест на соціальну відповідальність, як для бізнесу, так і для влади», – переконаний політолог.