Олексій Якубін: Треба стимулювати внутрішніх інвесторів, а не шукати зовнішніх

Створення умов для заохочення внутрішніх виробників та інвесторів дасть більш ефективні результати для економіки країни, аніж пошук закордонних інвесторів.

В цьому переконаний політолог, член ІНПОЛІТа Олексій Якубін.

«Я вважаю, що Україні краще було б не шукати зовнішніх інвесторів, а робити акцент на внутрішніх. Адже зовнішні інвестори, навіть з ОВГЗ, вже частково починають покидати нашу країну. Тобто, як тільки почалися проблеми з коронавірусом, нестабільність вони одразу почали швиденько тікати в центр накопичення капіталу», – вважає експерт.

Олексій Якубін зауважив, що у чинної влади частково є розуміння цієї ситуації. Зокрема, він навів приклад із візитом президента до Крюківського заводу, під час якого він озвучив ідею «робити замовлення» щодо закупки вагонів.

«Це і є стимулювання внутрішнього виробництва. У нас є низка внутрішніх компаній, які могли б бути інвесторами. Миронівський хлібопродукт, той же Крюківський завод могли б активніше інвестувати. Але для внутрішніх інвесторів мають бути створені сприятливі умови. Наприклад, компанія створює робочі місця, а влада дає знижку на податки»,  – переконаний політолог.