Олексій Якубін: Україні варто робити акцент на внутрішніх виробниках

Нові виклики, з якими Україна зіткнулася останнім часом, свідчать, що нам треба робити акцент на внутрішньому споживанні і внутрішніх виробниках – щоб базовими продуктами харчування ми могли забезпечити себе самі.

Таке переконання в ефірі 4 каналу висловив політолог, член незалежного пулу експертів ІНПОЛІТ Олексій Якубін.

«Уявіть, що було б, якби ми імпортували ті продукти, які самі виробляємо. Я маю на увазі яйця, курку, молочні продукти. У нас би почалися проблеми з продуктами харчування і збільшенням цін на них, як це вже відбувається в деяких країнах, зокрема в Ізраїлі. Тому можна говорити, що з цієї кризи ми маємо вийти з іншою економічною стратегією», – переконаний експерт.

За його словами, владі потрібно зробити із економічної кризи певні висновки і загалом якісно змінити державний підхід до економічних питань.

«Якщо ми не будемо розвивати національного виробника –  державні й приватні компанії, тоді ми постійно будемо перебувати в ситуації залежності, коли нам постійно потрібна буде валюта для того, щоб купувати на зовнішніх ринках, в тому числі і продукти харчування. На жаль, я бачу певну світову тенденцію до автаркії, і зараз навіть обговорюється питання, чи це не є завершенням глобалізації в цілому. Безумовно, коронавірус наніс удар по ланцюжкам світової економіки, які до цього працювали», – вважає Олексій Якубін.