Олексій Якубін: Власноруч створена економічна криза може бути страшнішою за коронавірус

Уряд має дуже обережно вживати обмежувальні заходи, які негативно впливають на споживчу поведінку людей, їх можливості працювати і заробляти, тому що в такій ситуації суспільне обурення неминуче.

Про це повідомив політолог, член незалежного пулу експертів ІНПОЛІТ Олексій Якубін в ефірі телеканалу NEWSONE.

«Рукотворна криза може бути страшнішою за будь-який коронавірус. Я пригодую заяву президента Болгарії, який, до речі, наклав часткове вето на закон про надзвичайний стан в Болгарії. Він сказав, що страх голоду просто виведе людей на вилицю, і жодні карантинні заходи не допоможуть. Ми також маємо дивитись на ці речі, враховувати їх і робити відповідні висновки», – вважає експерт.

На його переконання, владі потрібно використати цю складну ситуацію для зміни економічної політики, зокрема зосередженні уваги на національному виробництві.

«Нам зараз треба думати, що робити далі. Ми маємо зробити висновки про більш активну підтримку національного виробника. Якщо ми візьмемо ключові групи товарів – яйця, курятину, молочку – це те, що ми, в першу чергу, самі виробляємо. В інших країнах вже почалося зростання цін на цю групу товарів, приміром в Ізраїлі. Тому нам треба думати про державну підтримку національного виробника. І думати, як вийти з цієї кризи з новою економічною політикою, якої у нас раніше не було», – зазначив Олексій Якубін.