Олексій Якубін: Зараз в Україну зовнішній інвестор не прийде – владі необхідно налагоджувати співпрацю з вітчизняним бізнесом

Великий український бізнес має допомогти державі налагодити соціальну політику в умовах карантину, а державі, в свою чергу, варто створити пільгові умови для таких бізнесів.

Таку думку в ефірі телеканалу NEWSONE висловив політолог, член ІНПОЛІТ Олексій Якубін.

«Добре що наші громадяни, які працювали в європейських країнах, повертаються в Україну, щоб перечекати карантин, адже епідемія корона вірусу, на щастя, у нас менш інтенсивно проходить. Але що робити, якщо карантин затягнеться? Вони ж мають і надалі мати якісь засоби для існування – роботу, отримувати заробітну плату. Чи є бодай якась продумана соціальна державна політика, пов’язана з тими людьми, які повертаються? Саме ці актуальні питання мав би обговорювати президент із представниками великого бізнесу»,  – вважає політолог.

За його словами, президент вів перемовини з олігархами про необхідність коштів на боротьбу з епідемією, але не згадав про ймовірні  соціальні наслідки.

«Повертаються люди, а влада не продумує подальші кроки. У нас є Миронівський хлібопродукт, Крюківський та інші заводи. Влада могла б запитати в них, чи готові вони створити робочі місця, а в обмін надати податкові канікули, пільги. Адже ми розуміємо, що зараз зовнішній інвестор не прийде в Україну, і це має зробити вітчизняний бізнес. Адже ми всі розуміємо, що економічні наслідки карантину для нашої країни можуть бути дуже і дуже болючими», – зауважив Олексій Якубін.