Партія Вакарчука: які шанси потрапити до парламенту?

16 травня Святослав Вакарчук представив свою політичну партію Голос і назвав імена членів команди.

Шанси у Вакарчука потрапити до парламенту доволі непогані. По-перше, він – впізнавана особистість, по-друге – має низький антирейтинг.

З точки зору політичного досвіду Святослав Вакарчук з’явився нізвідки, але останні десять років він перебуває в суспільно-політичному полі, умовно в статусі суспільного лідера думок.

У нього є достатньо непогані стартові позиції. Вакарчук може стати кандидатом, з точки зору партійних позицій, для тих, хто не знайшов свого кандидата у бюлетені на президентських виборах, хто не був готовий голосувати ні за Зеленського, ні за Порошенка. Він може взяти виборця, який голосував за Порошенка, як за найменше зло порівняно із Зеленським, та переманити частину виборця Зеленського з Центральної та Західної України.

Якщо говорити про команду – цікавий вибір. Люди впізнавані, але при цьому не пов’язані з жодним українським політичним колом або не були в політиці взагалі. Ставка в новій політичній силі робитиметься на незаплямованість людей та нові обличчя.

Судячи із заяв Святослава Вакарчука та його малого політичного досвіду, ймовірніше, партія Голос не утворюється для об’єднання з кимось. Це буде самостійний політичний проект, а якщо виникнуть перемовини, то лише навколо створення спільних правил гри з іншими політичними суб’єктами.

Цілком вірогідно, що можуть бути союзні домовленості з молодими політиками та партіями, зокрема їхня долученість до проекту у вигляді партії Голос.

Вакарчук так довго вирішував знову піти в політику не для того, щоб зливатись з кимось. Ймовірніше, навпаки – через бажання розбудувати владу.

Вакарчук зробив висновки з попереднього депутатства. Якщо йти в політику, то потрібно йти суб’єктно. Тоді він зрозумів, що каші зварити в тому скликанні неможливо.

Те, що Святослав Вакарчук пішов не на президентські, а на парламентські вибори, пов’язано з бажанням сформувати команду, на яку можна спертись, щоб дійсно просувати власний політичний порядок денний, а не ставати заручником обставин.

Олег Саакян — політолог, член незалежного пулу експертів ІНПОЛІТ (спеціально для «ФАКТІВ»).