Погоджувальна рада голів фракцій. Артур Герасимов

У цьому дописі проведено аналіз виступу Голови фракції БПП у Верховній Раді, Артура Герасимова.

Загалом аналізуючи виступи керівників фракцій та депутатських груп, можемо виділити певні питання, які турбують представників всіх парламентських фракцій. Це питання, що стосуються підвищення цін на газ, зриву опалювального сезону в містах, ухвалення бюджету, кризи державного управління. Зупинимося детальніше на виступах представників кожної фракції та групи. Виступи відповідних фракцій всіх інших лідерів фракцій та груп ви знайдете нижче, після тексту.

БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА

Першим розпочав Артур Герасимов, керівник фракції «Блок Петра Порошенка «Солідарність». Зокрема, Артур Володимирович заявив про важливість закріплення в Конституції курсу країни на Європейський союз та НАТО. Він повідомив, що на цьому тижні Конституційний Суд має дати висновок щодо цього проекту закону, і в разі отримання позитивного висновку, фракція буде наполягати на включенні його до порядку денного. Слід зазначити, що закріплення курсу на вступ до НАТО – це не конституційна норма, а питання, що регулюється Законом України «Про засади зовнішньої політики». Більше того, виникає питання, а що ж робити, коли Україна вступить до Альянсу, чи він надто видозміниться, і вступ до нього не відповідатиме інтересам України? Знов міняти конституцію?

Також, голова фракції констатував, що в межах реформи децентралізації, на місця крім повноважень і грошей віддали ще і відповідальність. Проте, на думку Герасимова, не всі це розуміють. Це було сказано в контексті зриву опалювального сезону в м. Сміла (Черкаська обл.). На думку пана Герасимова, це все було зроблено з метою підняти незадоволення громадян на місцях, і лише завдяки Президенту тепло з’явилось в оселях жителів Сміли. Натомість, голова фракції Народного Фронту Максим Бурбак заявляє, що саме завдяки Уряду, а не Президенту, вдалось ліквідувати проблему. Але про це у відповідній частині.

Для вирішення питання по м. Сміла, фракція БПП ініціює обговорення, та у разі досягнення згоди проект постанови про перевибори в м. Сміла. Хоча, формально, парламент може розглядати це питання лише після відповідного голосування міської ради та її звернення до Верховної Ради.

Підсумовуючи вищезазначене, можна говорити, що команда Президента і надалі акцентує увагу на так званих досягненнях Петра Олексійовича, з метою спроби створення позитивного іміджу. Людям доводять, що лише Петро Олексійович дбає про них, та стоїть на захисті інтересів простих людей, хоча реальних підтверджень цьому відверто бракує.

Сергій Биков, Анне Бикова та інші експерти ІНПОЛІТ

Аналіз всіх виступів тут