Погоджувальна рада голів фракцій. Олег Березюк

У цьому дописі проведено аналіз виступу Голови фракції Самопоміч у Верховній Раді, Олега Березюка.

Загалом аналізуючи виступи керівників фракцій та депутатських груп, можемо виділити певні питання, які турбують представників всіх парламентських фракцій. Це питання, що стосуються підвищення цін на газ, зриву опалювального сезону в містах, ухвалення бюджету, кризи державного управління. Зупинимося детальніше на виступах представників кожної фракції та групи. Виступи відповідних фракцій всіх інших лідерів фракцій та груп ви знайдете нижче, після тексту.

САМОПОМІЧ

Виступ Голови фракції Самопоміч, Олега Березюка, був присвячений в основному економічним питанням. Зокрема, пан Березюк відмітив певні негативні тенденції в економіці, а саме зниження ВВП на 1%, дефіцит торгового балансу -62%, що означає інфляцію та здорожчення товарів та послуг. Він підкреслив, що ці дані – це показники пограбування економіки олігархами через державний бюджет.

Також Олег Романович зазначив, що на 21% зріз обсяг торгівлі з Росією, а Уряд планує збільшити ЄСВ. Все це, на думку Березюка, призведе до ще більшої тінізації економіки. При цьому, як зазначив пан Березюк, міські бюджети розграбовуються, в тому числі завдяки тінізації паливної сфери: до прикладу, бензин як паливо в тіні — на 20%, газ – на 50%.

Керівником фракції «Самопоміч» було зазначено про неприпустимість прослуховування опозиційних політиків і злиттям цієї інформації всім підряд. (Імовірно, йдеться про скандал з плівками, на яких людина з голосом, схожим на голос Андрія Садового нецензурно висловлюється про нині загиблу активістку з м. Херсон Катерину Гандзюк). Також, Олег Романович повідомив, що має інформацію про обговорення з представником Російської Федерації газового транзитного договору в обмін на мовчання української сторони з приводу проекту «Північний потік-2».  Очевидно, що така позиція фракції «Самопоміч» є прямою незгодою з політикою Уряду та персональною критикою на адресу Президента.

Сергій Биков, Анне Бикова та інші експерти ІНПОЛІТ

Аналіз всіх виступів тут