Погоджувальна рада голів фракцій. Олег Ляшко

У цьому дописі проведено аналіз виступу лідера Фракції Радикальної партії у Верховній Раді, Олега Ляшка.

Загалом аналізуючи виступи керівників фракцій та депутатських груп, можемо виділити певні питання, які турбують представників всіх парламентських фракцій. Це питання, що стосуються підвищення цін на газ, зриву опалювального сезону в містах, ухвалення бюджету, кризи державного управління. Зупинимося детальніше на виступах представників кожної фракції та групи. Виступи відповідних фракцій всіх інших лідерів фракцій та груп ви знайдете нижче, після тексту.

РАДИКАЛЬНА ПАРТІЯ ОЛЕГА ЛЯШКА

Виступ Олега Ляшка стосувався підвищення цін на газ та економічних питань. Він заявив про неприпустимість ухвалення бюджету на користь МВФ, а потрібно приймати бюджет для людей.

За даними лідера «радикалів», 5 млн. людей зараз отримують пенсію 1,5 тис. грн. Команда Ляшка заперечує проти такої політики Уряду і Президента, та заявляють, що пропонують альтернативну політику.

Загалом, тези Ляшка так чи інакше повторювали тези Юлії Тимошенко. Зокрема, йшлось про важливість прийняття проекту постанови №9265.

Також Олег Валерійович заявив, що через тиждень після прийняття Урядом постанови про підвищення тарифів, заборгованість по сплаті комунальних послух зросла на 1,2 млрд. грн. Вважаю таку заяву дещо маніпулятивною, оскільки об’єктивно неможливо оцінити пагубність такої постанови за 1 тиждень її дії. Тим паче, поки українці ще не отримали платіжки за газ з підвищеним тарифом.

Разом з цим лідер Радикальної партії заявив про вимогу переглянути порядок нарахування субсидій, бо не припустимо, коли пенсіонери повинні виписувати своїх дітей, або фіктивно розлучатися для отримання субсидії. Підтримуючи тему, розпочату Юрієм Бойком, Олег Ляшко заявив про вимогу прийняти рішення про зміну складу наглядової ради НАК «Нафтогаз України» та скасувати рішення про виплату премій вищому керівництву НАКу.

Щодо бюджету вимога Олега Ляшка традиційно стосувалась підняття соціальних стандартів. Зокрема його команда вимагає закласти в бюджет мінімальну заробітну плату на рівні 6 тис. грн. Щодо джерел фінансування такої заробітної плати, він пропонує повернути гроші з контрабанди, яку зараз «кришує» влада. На його думку, потрібно створювати нові робочі місця. Як приклад він приводить контракт на поставку китайських турбін на Дністровську ГАЕС в умовах, коли український Турбоатом виробляє унікальні за характеристиками турбіни. Ляшко заявляє, що Уряд нахабно закуповує турбіни у Китаї, а ці гроші могли б залишитись в економіці та дати роботу українцям.

Сергій Биков, Анне Бикова та інші експерти ІНПОЛІТ

Аналіз всіх виступів тут