Погоджувальна рада голів фракцій. Ярослав Москаленко

У цьому дописі проведено аналіз виступу лідера групи Воля Народу у Верховній Раді, Ярослава Москаленка.

Загалом аналізуючи виступи керівників фракцій та депутатських груп, можемо виділити певні питання, які турбують представників всіх парламентських фракцій. Це питання, що стосуються підвищення цін на газ, зриву опалювального сезону в містах, ухвалення бюджету, кризи державного управління. Зупинимося детальніше на виступах представників кожної фракції та групи. Виступи відповідних фракцій всіх інших лідерів фракцій та груп ви знайдете нижче, після тексту.

ВОЛЯ НАРОДУ

Останнім виступив Ярослав Москаленко від депутатської групи «Воля народу». В своєму виступі він висловив думку, що населення вже давно визначилося з тим, хто винний в такій ситуації в країні. Посилаючись на соціологічні дослідження він заявив, що органи місцевого самоврядування мають довіру понад 50%, натомість центральна влада -лише 10%.

Головною темою виступу Москаленка булу опалення. Він заявив про несприйняття заяви про відповідальність мерів за зрив опалювального сезону. Також представник групи «Воля народу» заявив про важливість створення механізмів, завдяки яким місцеві органи влади зможуть повернути в комунальну власність приватизовані котельні.

На думку Москаленка, єдиним досягненням НАК «Нафтогаз України» є збільшення в кілька разів ціни на газ. Замість збільшення власного видобутку газу, він відкриває сонячну електростанцію. Також Москаленко підкреслив, що програма по збільшенню власного видобутку газу, яка розрахована до 2020 року — вже зараз провалена і виконана не буде.

Топ–менеджмент НАКу просто перекладає відповідальність на місцеву владу за зрив опалювального сезону. Окремо Ярослав Миколайович заявив, що на часі є створення ТСК та аудит ПАТ «Укргазвидобування». Робота ТСК повинна пролити світло на махінації в цій компанії.

Разом з цим, він закликав Уряд не прикриватися вимогами МВФ, оскільки МВФ ніколи не вимагав та не вимагає підняти ціну на газ, а міжнародні партнери вимагали лише прийняття збалансованого бюджету. Депутатська група, яку він представляє, жалкує, що Уряд не зміг вигадати нічого розумнішого, ніж залізти в кишені українців.

Ярослав Москаленко закликав створити прозорі правила гри для бізнесу, вивести економіку з тіні, і це все, за його словами, дасть змогу покращити життя простих українців. Проте, конкретних рецептів, як це зробити — не дав.

Аналізуючи виступи керівників всіх фракцій і груп, можна стверджувати, що проблеми занепаду економіки, підняття соціальних стандартів та недопущення подальшого зубожіння населення стоять на порядку денному та обговорюються представниками всіх політичних сил. Окрім влади. Позитивно, що політичні лідери піднімають тему корупції в газовій сфері. Питання лише у тому, куди йде видобутий газ в Україні. Та найголовніше, чому українець, якому належать надра, в даному випадку газ, повинен сам купувати в три ціни імпортний газ. Замість використання в рази дешевшого газу власного видобутку. Враховуючи, що країна входить в процес прийняття бюджету, питання пов’язані з наповненням бюджету, та плануванням щодо його використанням будуть стояти на порядку денному і надалі.

Сергій Биков, Анне Бикова та інші експерти ІНПОЛІТ

Аналіз всіх виступів тут

</