Погоджувальна рада голів фракцій. Юлія Тимошенко

У цьому дописі проведено аналіз виступу Лідерки Батьківщини Юлії Тимошенко.

Загалом аналізуючи виступи керівників фракцій та депутатських груп, можемо виділити певні питання, які турбують представників всіх парламентських фракцій. Це питання, що стосуються підвищення цін на газ, зриву опалювального сезону в містах, ухвалення бюджету, кризи державного управління. Зупинимося детальніше на виступах представників кожної фракції та групи. Виступи відповідних фракцій всіх інших лідерів фракцій та груп ви знайдете нижче, після тексту.

БАТЬКІВЩИНА

Від Батьківщини традиційно виступала Юлія Тимошенко. Виступ лідерки стосувався в основному газових питань. Вона зазначила, що неприпустимо було підвищувати ціну на газ на 23,5%. Адже люди — на межі бідності, і сплачувати кабальні рахунки вони не в змозі.

Разом з тим, Юлія Володимирівна висловила обурення з приводу того, що, маючи власний видобуток газу 15 млрд кубометрів, яких вистачає для задоволення потреб населення, людям газ продають у 4 рази дорожче за його вартість. Згідно оприлюднених Тимошенко бухгалтерських даних Нафтогазу, собівартість видобутку тисячі кубометрів українського газу коштує 75 доларів. Це враховуючи 30% рентабельність. А продається він людям по 305 доларів. Неприпустимо, коли Уряд продає газ власного видобутку населенню з прибутком в 400%.

Також лідерка Батьківщини підкреслила важливість негайного розгляду проекту постанови №9265 «Про скасування рішення Уряду про підвищення ціни на природний газ та запровадження мораторію на підвищення цін на природний газ для населення». Пояснюючи причини підвищення ціни на газ, Юлія Тимошенко продемонструвала результати журналістського розслідування, які доводять пряму причетність Президента до газовидобувної сфери в Україні.

Звичайно, питання підвищення цін на газ та комунальних тарифів є надзвичайно важливими, і можемо відзначити той факт, що 6 керівників фракцій парламенту об’єднались довкола постанови Тимошенко. Це говорить про єдність політичних сил в питанні неприпустимості підвищення тарифів для населення, хоча влада і відверто саботує винесення цієї постанови у зал.

Сергій Биков, Анне Бикова та інші експерти ІНПОЛІТ

Аналіз всіх виступів тут