Погоджувальна рада голів фракцій. Юрій Бойко

У цьому дописі проведено аналіз виступу співголови фракції Опозиційного блоку у Верховній Раді, Юрія Бойка.

Загалом аналізуючи виступи керівників фракцій та депутатських груп, можемо виділити певні питання, які турбують представників всіх парламентських фракцій. Це питання, що стосуються підвищення цін на газ, зриву опалювального сезону в містах, ухвалення бюджету, кризи державного управління. Зупинимося детальніше на виступах представників кожної фракції та групи. Виступи відповідних фракцій всіх інших лідерів фракцій та груп ви знайдете нижче, після тексту.

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК

Від фракції Опозиційний блок слово взяв Юрій Бойко. Тема його виступу стосувалась питання кризи державного управління, зриву опалювального сезону та відсутності результатів розслідування резонансних злочинів. На думку Бойка, відповідальність за ці всі проблеми лежить на коаліції, хоча йому відомо, що розслідуванням справ займається не парламент, а правоохоронні органи.

Також, Бойко озвучив ідею зміни складу наглядової ради НАК «Нафтогаз України»: він підкреслив неприпустимість ситуації, коли більшість наглядової ради стратегічно важливого підприємства складають іноземці. З приводу бюджету на 2019 рік, Юрій Анатолійович висловив позицію, що фракція не буде голосувати за проект бюджету, поданий Урядом. Оскільки влада заганяє країну в кризу, населення постійно біднішає, а Уряд дає гроші силовикам, а не направляє їх на соціальні потреби.

«Зниження соціальних стандартів не припустимо», — заявив Юрій Бойко. Після цього він повідомив, що нещодавно відвідав Херсон і поспілкувався з його мешканцями. За його словами, всі в місті знають, хто насправді є замовником нападу на Катерину Гандзюк, всі знають прізвище фермера, який передавав гроші виконавцям, натомість слідство гальмується. І зараз правоохоронці думають, як вивести реального замовника з-під удару. Він заявив, що робота ТСК в парламенті гальмується, і в даному випадку ТСК є ширмою для відведення уваги від замовників цього вбивства. Юрій Бойко заявив, що розслідування всіх резонансних злочинів, в яких «сторчать вуха» влади, гальмуються.

Сергій Биков, Анне Бикова та інші експерти ІНПОЛІТ

Аналіз всіх виступів тут