Політолог Андрій Вігірінский: протистояти Росії на морі Україні нічим

Політолог, член незалежного пулу експертів ІНПОЛІТ Андрій Вігірінський прокоментував пропозицію щодо введення в Україні воєнного стану.

Говорячи про воєнний стан, у цей конкретний момент часу, якщо задуматись, всі коментують лише те, що відбуватиметься всередині країни після його введення. Це, для перемоги над ворогом в акваторії Азовського моря значення, при усій повазі, — не має, адже, у першу чергу, стосується організації суспільних відносин на підконтрольній, суверенній території.

Говорячи про те, що відбудеться безпосередньо там, де мають місце протиправні дії щодо українських ВМС, вірогідно, варто прийти до висновку, що воєнний стан для сьогоднішньої України, — це ситуація рефлексії, тобто реагування, у той момент, коли ворог спрацював на випередження, це спроба обернути ситуацію на власну користь, у конкретній локації, у конкретний осяжний часовий момент, яка якщо не неможлитва, то вкрай складна. 


Можливо я помиляюсь, свято хочу в це вірити, але протистояти РФ на морі у нас нічим.
Ті речі, які стосуються виборів, які стосуються організації роботи підприємств, інформаційного та громадського контролю на суші, сильно допоможуть у морі? Ми готові до відкритого віськового протистояння ВМС РФ? Якщо під куполом збереться достатня кількість депутатів, схиляюсь до думки, що вибору у них, в частині голосування, просто не буде, методологія випробувана Гарантом на прикладі голосувань за «проросійські канали» та «Андріївську церкву», — «хто не скаче , — той москаль», спробуй потім пояснити мотиви, тобі до цього створять таке тло, при якому для повноти картини залишиться лише орла витатуювати на лобі.
Ціль операції РФ досягнута, при чому, досягнута за декілька годин.


Красномовна демонстрація того, що закріплення у Конституції планів щодо вступу в НАТО чи ЄС, не є, не те що засобом захисту, не є нічим іншим ніж прагненням, яке не захищає, воно взагалі нічого не означає. 


У цьому конфлікті не мають наміру і не будуть приймати участь іноземні країни.
Крім цього, РФ демонструє,що здатна перекрити Керченську протоку за один день, тим самим завдати суттєвої шкоди бюджету України (пригадайте підприємства і кому вони належать). Попри те, що НБУ заспокоює Гаранта, що від введення воєнного стану банківська система не постраждає, вони чомусь не сказали, що курс гривні залишиться стабільним. Були б Ви інвестором в країні, у якій от от введуть такий стан, Ви б не намагались перевести свій капітал, Ви б не намагались не ризикувати, не виконувати і не укладати з суб’єктами з такої країни ЗЕ угод (це форс-мажорні обставини, на які резидент може посилатись порушуючи свої зобов’язання), Ви б прийняли участь у приватизації? 


Всі питання риторичні …