Політолог Андрій Вігірінський розповів, як можна повернути Крим

Російський президент Володимир Путін приймає для себе питання Криму як питання вирішене.  Таку думку у програмі «Підсумки» з Євгеном Кисельовим висловив політичний експерт Андрій Вігірінський.

«А отже, для нього це є частина суверенної території Російської Федерації. І тому повернення Криму до України можлива лише в тому випадку, коли в самій РФ почнуть відбуватися процеси, пов’язані зі зміною її територіальних меж. Чи це може бути конфедеративний процес, чи це можуть бути зміни, які будуть пов’язані… вірніше, вони будуть викликані впливом санкцій і дипломатичної діяльності, в тому числі України і міжнародної спільноти, які позбавлять можливості центральну Москву утримувати владу за рахунок фінансів в межах такої величезної території. Це принаймні плюс-мінус дипломатичний шлях, який не пов’язаний з кровопролиттям«, — зазначив він.

Зап словами Вігірінського, інші приклади, які знає історія зміни територіальних межах, а для РФ поняття повернення Криму Україні – це є момент зміни своєї власної території, – це в будь-якому випадку завжди проходило через етап військових дій, переділу державних кордонів або ж, так чи інакше, незаконних дій, як у випадку безпосередньо анексії Криму. Це були незаконні військові дії на території іншої країни, яким намагалися надати більш легального вигляду за рахунок «референдуму».

«Україна на такі не законні дії не піде. Мається на увазі спробувати ще раз провести референдум, умовно кажучи, в Автономній Республіці Крим. Вона не має для цього ні військової, ні економічної, ні політичної ваги на міжнародній арені, для того щоб піти самостійно на цей крок.

А отже, залишається сподіватися на те, що деструктивні характери в самій РФ, а зазвичай імперії, яким складно утримувати свої кордони, історично вони потім розвалюються просто на окремі частини. Це довготривалий процес. Навіть не десятиліттями, як на мене, він вимірюється. Але він є тим більш реалістичним способом повернення Криму до України«, — наголосив він.