Політолог: Коломойський хоче бути модератором між бізнесом та Зеленським

Від колег з оточення новобраного Президента я чув, що, мовляв, до інавгурації Зеленський протягом двох-трьох тижнів узагалі не спілкувався з Коломойським. Натомість олігарх відразу активізувався, оскільки в інформаційному полі сформували думку, що Коломойський є бенефіціаром теперішнього Президента, а  той є лише його ставлеником. І ця позиція вигідна Коломойському, якого передусім цікавлять бізнес-інтереси, однак є невигідною Зеленському.

Коломойський прагне стати модератором між усім великим бізнесом і Президентом

Наскільки мені відомо, Коломойський прагне стати модератором між усім великим бізнесом, тобто його конкурентами та колегами олігархами, і новообраним Президентом. Тим більше, що зараз найбільші олігархи України, після настільки раптового та неочікуваного приходу до влади Зеленського, прямий контроль втратили. (За даними ЗМІ, український олігарх Рінат Ахметов днями терміново провів роз’яснювальні бесіди з депутатами від «Опозиційного блоку» та «Радикальної партії Ляшка» щодо протистояння Президенту України Володимиру Зеленському, – ред.) Та ще й вплив на ті політсили, які є в теперішньому складі парламенту, втратять, зважаючи на дострокові вибори у Раду. Бо де-факто переобратися мають шанс лише «Батьківщина», «Опозиційна платформа «За життя» та БПП. Отож представництво інтересів і можливість їх лобіювання в олігархів суттєво знижуються. Тому Коломойський і запропонував себе у ролі посередника-модератора між Президентом та олігархами, аби визначати правила майбутньої гри і з’явився на публіці.

Та я не передбачаю прямого і різкого конфлікту між Зеленським і Коломойським за будь-якого розвитку подій, оскільки Президент може втратити електоральну підтримку напередодні парламентських виборів. При цьому на гаранта може звалитися ще й зниження легітимності будь-яких його рішень, які є досить визначальними, і в підсумку – зниження рейтингу його партії «Слуга народу».

Політолог Владислав Дзивідзінський — есперт ІНПОЛІТ спеціально для Вголос.