Політолог пояснив, чому Коболєв не залишиться головою «Нафтогазу»

Рішення прийнято: винним за підвищення ціни на газ призначили керівника газового монополіста – НАК «Нафтогазу України» Андрія Коболєва. За останній період його хвалили, називали кращим «антикризовим» менеджером, виписували величезні премії. Одним словом, годували «кабанчика» і готували його у якості жертви для населення, яке має прийняти відставку Коболєва як власну перемогу у протистоянні із владою за ціну на газ.  

Про це розповів політолог, член незалежного пулу експертів ІНПОЛІТ Василь Вакаров в ексклюзивному коментарі для UAINFO.

«Ціну на газ не зменшать, але звільнення Коболєва подадуть людям у якості компенсації. Мовляв, винного знайшли, шукаємо можливі способи вирішення проблеми. А чи є альтернатива? У якості зниження ціни на газ – ні, вона залишиться високою, а згодом її ще підвищать«, – розповів політолог.

За словами Вакарова, цілком ймовірне підвищення Коболєва і призначення його новим прем’єр-міністром України.

«А що? Він «креативний» менеджер. Не отримавши жодної копійки від «Газпрому» роздав усім (і себе не забув) мільйонні премії, утримує маму, яка проживає в США і взагалі «няшка», нічим не гірша за Гройсмана, батько якого, в основному, також мешкає в Майамі (США)«, – сказав Вакаров.

Політолог розповів, що Коболєв є уособленням керівництва Україною з боку певних лобістів США, а по-простому –американцями, які опираються на вітчизняних корупціонерів, котрі виконують функції передачі управління газотранспортної (і газовидобувної) інфраструктури у їхні руки.

За словами політолога, Коболєв забезпечує сплату маржі між ціною на газ «Газпрому» та «європейських» посередників, які продають цей газ вітчизняним підприємствам.

«Отже питання «щодо Коболєва» потрібно вирішувати. Його стаття в НВ свідчить про одне: керівником «Нафтогазу» він не залишиться. Може очолити уряд, а може піти у відставку.  Але, і що головне (!!) – ціни на газ не зменшаться. Хоча головне не це, інше: ми з Вами не маємо абсолютно ніякого відношення до встановлення ціни на газ, навіть власного видобування. Не власний він!! І ми не є його власниками. Не наша, не власна Україна«,  – сказав Василь Вакаров.