Попередні результати 7 хвилі виборів до ОТГ

Попередні результати виборів до ОТГ не викликали особливого здивування. Знову, як і під час усіх минулих 6 хвиль, і БПП і «Батьківщина» заявляють про свою беззаперечну перемогу.

Щоправда, у різних номінаціях.
БПП заявляє про перемогу на виборах Голів громад, а «Батьківщина» у кількості партійних депутатів.

У переважній більшості, кандидати на Голів ОТГ надають перевагу йти шляхом самовисування. Це специфіка виборів Голів, аналогічна виборам мерів міст. Переважно, кандидати на Голів ОТГ чи міст не йдуть від партій. Однак, потенційних очільників ОТГ, яких владі вдалося підкупити чи залякати кримінальними справами, таки пішли під брендом партії влади. Оскільки БПП необхідно хоч якось показувати пристойний результат, незважаючи на зниження дійсної підтримки.

Результати партійної підтримки є більш красномовними. «Батьківщина» вчергове здобула беззаперечне 1 місце. 35,7% виборців віддали свої голоси за партію «Батьківщина». Це на 13% вище за партію влади, яка здобула 22,7%.

Специфіка голосування за депутатів ОТГ – це приналежність кандидата в депутати до всеукраїнської команди. Команда «Батьківщини» користується найбільшою підтримкою населення, оскільки пропонує чіткий та реалістичний план наведення ладу в державі. Віддаючи голос за кандидата в депутати від Батьківщини – люди сприймають цього кандидата як члена команди Тимошенко.

Ще один важливий маркер:

Здобуваючи підтримку на місцях партія демонструє, що має потужну виборчу машину, яка може не лише ефективно агітувати та привести виборців на дільниці, але і захистити здобутий результат.

Показовими стали результати й інших партій. Зокрема, за Аграрну партію проголосували понад 8%, радикалів та Укроп підтримали по 7%, та навіть Народний Фронт здобув 3,4%. Таким чином, Народний Фронт показав, що має потенціал зберегти себе на політичній аарені.

Сергій Биков,
Політичний консультант, Голова ІНПОЛІТ