Протести у Франції: чи справді винні «агенти Кремля»? — Гладких

Політолог, експерт аналітичного порталу «Слово і Діло» та ІНПОЛІТ Валентин Гладких в ефірі Прямого прокоментував причетність Росії до протестів у Франції.

Слухаючи заяви окремих вітчизняних політиків щодо подій у Франції вкотре переконуюся, що модуси мислення Української пиКатої шляхти не надто відрізняються від паттернів поведінки і мислення російських можновладців. Всі ці розмови про руку Кремля у французьких подіях до болю нагадують російську маячню про «печенькі Нуланд», «наколоті апельсини» та всеприсутній держдеп. Насправді, за цими заявами криється «екстернальний локус контроля» та неспроможність ясновельможних панів в принципі визнавати за народом суб’єктність та здатність самостійно без зовнішньої допомоги відчувати невдоволення ситуацією у країні, висловлювати невдоволення та боротися за свої права.

Ну неприйнятна для постсовкової «иліти» думка про те, що протести можуть мати внутрішні причини, які не зводяться до ворожих намірів підступних зовнішніх сил запустити «план шатун». Найкумедніше чути подібне від представників сил, які намагаються вивести свій родовід з Майдану. Відлунює шизофренією. Чи вони більше знають про «природу Майдану»? Але з іншого боку, можна їх зрозуміти — важко, мабуть керувати державою, населеною суцільними «агентами Кремля». Наприклад, згідно з останнім соцопитанням КМІС 82% громадян України погано оцінюють соціально-економічну ситуацію в країні.

Невдячні покидьки не бачать рішучих змін накраще, які відбуваються просто на очах. Не хочуть розуміти, що в усіх негараздах винен винятково путін і попередники. Складається враження, що якби путіна не було — його довелося б вигадати, бо сама думка про те, що негаразди України пов`язані не лише з путіним, а ще і з некомпетентністю, безвідповідальністю, корумпованістю, жадібністю осіб, які здійснюють функції державного управління, для більшості державотворців є неприйнятною.

З огляду на все це, не варто очікувати, що хтось з ясновельможних панів визнає свою відповідальність за негаразди у нашій державі. Винним може бути хто завгодно — від пересічних українців до путіна, але у жодному разі не керманичі. Керманичі у нас бездоганні. А Макрон, між іншим, визнав, що відповідальність за ситуацію, яка склалася, багато в чому лежить на ньому та його уряді та спричинена прорахунками влади. Дурень, треба було все валити на попередників та путіна.