Противостояння «Давоські гірки» — Руслан Бізяєв

Політолог, член незалежного пулу експертів ІНПОЛІТ Руслан Бізяев написав свіжий блог про результати Давоського міжнародного форуму для України.

З 22 по 25 січня в Давосі відбувся черговий всесвітній Міжнародний економічний форум, на якому,окрім глобальних тем відбулося жваве обговорення ситуації в Украіні.

Як завжди наша влада робила вигляд,що йде шляхом « 144 рішучих реформ», а світова спільнота задавала питання-так де ж конкретні результати?

Наприклад, Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард звернула увагу президента України Петра Порошенка на необхідність прискорення реформ для забезпечення стійкого економічного зростання, повідомляє прес-служба МВФ.

 «Я вказала на крайню необхідність прискорення реформ в Україні для переходу до стійкого зростання, що надзвичайно важливе для підвищення рівня життя населення» — йдеться в заяві Лагард за підсумками зустрічі з Порошенком на полях Всесвітнього економічного форуму в Давосі.

Але, як ми розуміємо, всі ці заклики вже протягом майже п’яти років упираються в абсолютну нездатність політичної системи Порошенко вивести країну з глибокої політичної, економічної та ідеологічної кризи.

Саме тому, ключові лідери Заходу, вже давно не вірять чинному Президенту, і бачать майбутнє України в особі Юлії Тимошенко. Згадаймо про участь Тимошенко в Мюнхенській міжнародній конференції з безпеки і участь в ювілейному засіданні Римського Клубу.

Не став винятком і форум в Давосі. Виключно насичений графік зустрічей з провідними світовими політиками (Президент Польщі Дуда, колишній держсекретар США Керрі, голова ОБСЄ Лайчак), говорить про те, що на полях Давосу Тимошенко вже сприймають як майбутнього Президента України і готові обговорювати з нею роль і місце України в світовій економіці на найближчі п’ять років.

Але може форум в Давосі — це виняток, і у Порошенка все добре? Ні. Скасування зустрічі з Єрусалимським Патріархом Теофілом — це ще один потужний сигнал для Банкової.

Але до 31 березня ще багато часу. І відступати Порошенко не має наміру. «Петіна тисяча», зайвий мільйон людей у реєстрі виборців — це все поки квіточки. Ягідки будуть у кінці березня. Але вони вже навряд чи врятують «батька липецької фабрики».