Редевелопмент ж/д вокзала в Киеве: руководителю УЗ плевать на людей

Глава «Укрзализныци» Евгений Кравцов заявил о планах провести масштабную реконструкцию и редевелопмент железнодорожного вокзала в Киеве. Планируется через Prozorro сдать в аренду торговые площади, а также построить на территории вокзала торгово-развлекательный центр.

Политический консультант, Глава ИНПОЛИТ Сергей Быков резко раскритиковал идеи Кравцова

«Евгений Кравцов написал, что будут перестраивать центральный вокзал, чтобы создать в нем бизнес-центр. Будут менять арендателей, а не модернизировать спуски к платформам. Даже никакие лифты не планируют ставить. Когда управляющий госмонополией думает о деньгах, а не людях — получается такое. Попробуйте на инвалидном кресле или с детской коляской куда-то поехать на поезде. Пока вы будете пытаться спуститься на перон. Если вы и не убьетесь на лестнице, то вас ограбят. И это в лучшем случае. Но руководителю УЗ плевать на людей. Он хочет деньги зарабатывать. Управлять государственной монополией должны государственники, а не бизнесмены. Тогда людям будет комфортно жить«, — сообщил Сергей Быков.

Глава Укрзализныци планирует воплотить в жизнь следующие изменения:

Сучасний, зручний, без хаотично запаркованих автомобілів та стихійної торгівлі. Саме таким я бачу Центральний залізничний вокзал у Києві. Його редевелопмент розпочинаємо зсередини. Уже в найближчі декілька місяців плануємо через систему , максимально відкрито, обрати партнера, який візьме в оренду торговельні площі на Центральному, Південному вокзалі та конкорсі (понад 10 тис квадратних метрів).

Торговельні точки, що заважають пасажирам або псують інтер’єр, будуть ліквідовані. Натомість зручні та невикористані площі – комерціалізовані. Наприклад, як багажне відділення, де зараз проходить виставка Ukraine WOW.

За нашими підрахунками, на облаштування нових торговельних місць, потенційний орендар витратить близько 70 млн грн.
Завдяки такому підходу буде реконструйовано зсередини вокзал та значно збільшені доходні надходження Укрзалізниці: розраховуємо на зростання у 7 разів.

Наразі ж з початку 2019 року вокзал завдав компанії більше 87 млн грн збитків.
Чому не робили цього раніше: бо в нас були зв’язані руки політичною бюрократією. Отримали дозвіл — готові до роботи. З цікавого: деякі орендарі мали «контракти» за максимально низькою ціною на 25 років. Тому зараз ще триває робота в цьому напрямі.

Далі, наступними етапами, плануємо реконструювати привокзальні площі, передати частину площ у концесію, й на базі залізничного вокзалу з’явиться торговельно-розважальний центр.

На рендері – Центральний залізничний вокзал після фінального етапу. Як вам?
Пропозиції пишіть. До кінця року ми публічно представимо на обговорення громадськості всі етапи наймасштабнішої реконструкції.